Jesteś tutaj:

Jakich rezultatów można się spodziewać po diecie Kopenhaskiej?

Z założenia dieta ta ma trwać 13 dni (nie krócej i nie dłużej) i już rozpoczynając stosowanie diety, wiemy jak będzie wyglądał każdy posiłek. Może się to zdawać monotonne, ale taka jest idea tej diety.

Jakich rezultatów można się spodziewać po diecie Kopenhaskiej?

Zdjęcie: with wind

Z założenia dieta ta ma trwać 13 dni (nie krócej i nie dłużej) i już rozpoczynając stosowanie diety, wiemy jak będzie wyglądał każdy posiłek. Może się to zdawać monotonne, ale taka jest idea tej diety.

Jaki jest cel stosowania tej diety?

Celem stosowania diety jest pobudzenie metabolizmu i jego regulacja. Pobudzenie metabolizmu przyspiesza utratę wagi, na której zależy każdej osobie zamierzającej rozpocząć jakąkolwiek dietę.

Jakie są założenia diety?

Dieta kopenhaska zakłada jedynie trzy posiłki w ciągu dnia. Głównym posiłkiem jest obiad, który musi być spożyty między godziną 12 - 14. Kolacja natomiast nie może być jedzona później niż o 18.

Pośród produktów jakie należy spożywać w trakcie stosowania diety znajdują się: chude mięso, jaja, warzywa i owoce. Dieta ta ogranicza, a wręcz nie dopuszcza spożywania słodyczy, alkoholu i produktów zbożowych. Takie ograniczenia mogą sprzyjać odchodzeniu od założeń diety.

Pozytywnym zaleceniem diety jest spożywanie przynajmniej dwóch litrów wody mineralnej (ewentualnie zielonej herbaty) dziennie. Takie wskazania powinny stanowić wyjściowy element każdej diety. Woda mineralna bowiem ogranicza łaknienie, a zielona herbata przyspiesza spalanie tłuszczu w organizmie.

Dieta Kopenhaska dopuszcza możliwość wypicia jednej kawy dziennie - rano (z maksymalnie jedną kostką cukru). Kawa ma zdolność pobudzania przemiany materii, ale trudno sobie wyobrazić, aby osoba spożywająca np. 5 kaw dziennie, z dnia na dzień ograniczyła się do wypicia zaledwie jednej. Owszem takie zalecenia wpłyną korzystnie na ogólny stan zdrowia danej osoby, ale nie są możliwe do spełnienia dla każdego.

Jakich rezultatów można się spodziewać?

Bardzo optymistycznym rezultatem ma być utrata wagi w ilości 7 do 20 kg. Jak na tak krótki okres trwania diety, wydaje się to mało realne, a nawet niebezpieczne dla zdrowia (jeśli rzeczywiście utraci się aż tak znaczącą ilość kilogramów).

Regulacja przemiany materii powinno zostać zachowana przez okres około dwóch lat. Przed upływem tego czasu, nie zaleca się ponownego zastosowania diety Kopenhaskiej, ze względu na możliwe nadmierne osłabienie organizmu. Podobno do tego czasu nie powinno się ponownie przybrać na wadzę, pomimo nie stosowania diety. Wydaje się to wręcz nie możliwe, dlatego w zaleceniach znajdujemy informacje o konieczności ograniczania ilości spożywanych węglowodanów - takie zalecenie akurat jest jak najbardziej odpowiednie, bo węglowodany właśnie przyczyniają się do największego wzrostu masy ciała.

Jak się przygotować do rozpoczęcia diety?

Na pewno nie można jej zacząć bez odpowiedniego przygotowania organizmu, bowiem dieta ta bardzo nas osłabi. Przed przystąpieniem do diety należy wzbogacić organizm w odpowiednie ilości witamin i minerałów. W celu stwierdzenia, czy obecna dieta stanowi wystarczającą podaż witamin i minerałów, można analizować spożywane pokarmy w oparciu o tabele wartości odżywczych, lub udać się do dietetyka.

Kinga DziwiszSpodobał Ci się artykuł?

Chcesz wiedzieć więcej?

Tematy związane z odchudzaniem znajdziesz w darmowym Poradniku Odchudzania Domzdrowia.pl


Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także