Jesteś tutaj:

Mamo, czy wiesz jak wrócić do formy?

Co druga Polka przyznaje się, że brakuje jej chęci do tego, aby pozbyć się nadwagi lub otyłości . Dotyczy to także świeżo upieczonych mam.

Mamo, czy wiesz jak wrócić do formy?

Zdjęcie: A Healthier Michigan

Co druga Polka przyznaje się, że brakuje jej chęci do tego, aby pozbyć się nadwagi lub otyłości . Dotyczy to także świeżo upieczonych mam. Muszą one jednak pamiętać, że są przede wszystkim kobietami, dla których zarządzanie wagą to bardzo ważny czynnik ich kondycji zdrowotnej. Dziś podpowiadamy mamom, w jaki sposób znaleźć motywację, wrócić od tak zwanego „XL do S” i poczuć się pięknie.
Nabycie dodatkowych kilogramów w okresie ciąży jest zjawiskiem powszechnym wśród mam. Wychowywanie dziecka w domu czy powrót do pracy po długiej przerwie to tylko niektóre z momentów, w których walka ze zbędnymi kilogramami może okazać się trudna. Dlatego warto zaplanować powrót do formy sprzed ciąży i skutecznie zarządzić swoją wagą. Opieka nad dzieckiem, ograniczenie kontaktów z otoczeniem, czy prowadzenie bardziej domowego trybu życia powodują, że kobieta częściej ulega różnym pokusom kulinarnym, które mogą powodować przybieranie na wadze – twierdzi Joanna Brzezińska, dietetyk, ekspert Spersonalizowanego Programu Zarządzania Wagą.

Jak odnaleźć w sobie motywację do odchudzania?

Najpierw zastanów się, na czym polega Twój problem z utratą wagi. Opieka nad dzieckiem, łączenie obowiązków rodzicielskich z pracą uniemożliwiły Ci spożywanie pełnowartościowych posiłków? A może Twój apetyt często zaspokajają słodkie lub słone przekąski, a uczucie głodu skutecznie eliminujesz, jedząc kolejną drożdżówkę? Zastanów się także dlaczego chciałabyś schudnąć. Poszukaj takiej motywacji, która będzie dla Ciebie najważniejsza. Jak twierdzi profesor Barbara Zahorska-Markiewicz, prezes Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością, ekspert Spersonalizowanego Programu Zarządzania wagą: Czasem jako motywacja wystarczy presja rodziny, niezadowolenie z wyglądu i zbyt ciasne ubrania, wyjazd na urlop czy chęć wystąpienia w kostiumie kąpielowym. Może nią być także zbliżająca się specjalna uroczystość jak, np.: ślub. Zawsze jednak warto jest przede wszystkim zwrócić uwagę na wynikające z odchudzenia korzyści, np. poprawa zdrowia i wydolności fizycznej, zgrabniejsza figura, możliwość atrakcyjniejszego ubrania się.

Ekspert radzi: Skuteczny powrót do formy

Bądź świadoma. Dowiedz się, na czym polega Twój problem w walce ze zbędnymi kilogramami. Podjadasz? A może jesz zbyt tłusto lub w Twojej diecie królują węglowodany? Przeanalizuj swoją dietę.


Jedz mniej, a częściej. Wyczerpany ciążą organizm potrzebuje pełnowartościowych posiłków. Powinny składać się one ze wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Dlatego staraj się spożywać 4-5 posiłków dziennie.


Jedz świadomie. Jeśli karmisz piersią, jedz lekkostrawne posiłki, unikaj produktów głęboko smażonych, napojów gazowanych i wzdymających warzyw. Takie zmiany pozwolą Ci na powrót do formy, a Twoje dziecko uniknie kolki.


Ruszaj się więcej. Znajdź czas dla siebie i przypomnij sobie, czy istnieje aktywność fizyczna, która sprawiała Ci radość? Powróć do zarzuconych treningów. Spełnią funkcję relaksacyjną, a przede wszystkim pozwolą na pozbycie się zbędnych kilogramów.Poszukaj sprzymierzeńca, który ułatwi Ci walkę ze zbędnymi kilogramami.


Skuteczny preparat powinien odpowiadać na Twój problem. Ze względu na szczególny okres w Twoim życiu poszukaj produktów, które zawierają składniki naturalne oraz nie powodują skutków ubocznych (np. wyroby medyczne linii XL-S Medical). Takie wyroby medyczne są już dostępne w aptekach. Zapytaj o nie farmaceutę. Odpowiednio dobrany preparat nie tylko pomoże Ci w walce ze zbędnymi kilogramami i ale też zwiększy skuteczność Twoich działań w walce z nimi.


Mamo ćwicz na zdrowie i dla figury


Zacznij od ćwiczeń typu cardio. Trening w podniesionym tętnie pozwoli Ci na zgubienie zbędnych kilogramów i poprawi wydolność serca . Aby efektywnie pozbyć się nadmiernego tłuszczu, nasz trening powinien być wykonywany w wyliczonym powyżej tętnie i trwać dłużej niż 20 min. Przykłady ćwiczeń typu cardio: rower, bieganie, pływanie, step aerobic, tenis/squash.


Twój trening powinien trwać 2-3 razy w tygodniu i trwać łącznie ponad godzinę.


Ćwiczenia w domowym zaciszu. Jeśli nie chcesz wychodzić z domu możesz kupić jedną z wielu dostępnych płyt DVD, przy której poćwiczysz u siebie w domu.


Wzmocnij mięśnie brzucha i nóg. Twoje mięśnie potrzebują większej motywacji, więc rozpocznij w domu wykonywać najprostsze ćwiczenia, tj: brzuchy, pompki, przysiady. Każde z ćwiczeń powtórz w 3 seriach, wykonując 8 razy każe z nich w serii. Z czasem możesz zwiększać liczbę powtórzeń do 16 w każdej serii.


Nie zapomnij o ćwiczeniach rozciągających, które pozwolą się szybciej zregenerować Twoim mięśniom po wysiłku fizycznym.


Więcej porad ekspertów dotyczących diety oraz aktywności fizycznej znajduje się na www.programxlsmedical.pl
Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także