Jesteś tutaj:

Nie trać wiosny z oczu!

Nadchodząca wielkimi krokami wiosna przynosi nam możliwość spożywania wielu świeżych owoców i warzyw, których składniki mają korzystny wpływ na nasz wzrok. Co o nich wiemy?

Nie trać wiosny z oczu!
Nadchodząca wielkimi krokami wiosna przynosi nam możliwość spożywania wielu świeżych owoców i warzyw, których składniki mają korzystny wpływ na nasz wzrok. Co o nich wiemy?

Zielone wiosenne nowalijki – brokuły, brukselka, świeży szpinak i sałata – zawierają dużą dawkę niezbędnej dla oczu luteiny. Luteina to żółty roślinny barwnik z grupy karotenoidów. Gromadzi się w komórkach światłoczułych oka, szczególnie w okolicy nazywanej plamką żółtą i zapewnia odpowiednio ostre i wyraźne widzenie. Dodatkowo, dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym, tworzy w oczach rodzaj „naturalnych okularów przeciwsłonecznych”, chroniąc oko przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Wchłanianie luteiny z warzyw będzie większe, jeżeli skropimy je świeżą oliwą, gdyż luteina należy do związków rozpuszczalnych w tłuszczach.

Jagody, borówki i czarna porzeczka dostarczają antocyjanów – związków poprawiających funkcjonowanie naczynek oka oraz odpowiedzialnych za regenerację barwnika wzrokowego – rodopsyny – na którym opiera się cały proces widzenia. Od lat stosuje się je w medycynie tradycyjnej jako środki wspomagające wzrok i poprawiające widzenie przy słabym oświetleniu.

Niestety, zawartość tych ważnych składników w diecie często nie wystarcza aby pokryć dzienne zapotrzebowanie. Możemy wtedy wspomóc nasze oczy dostępnymi w aptece suplementami, takimi jak popularna Bioluteina. Bioluteina zawiera aż 17 składników aktywnych, działających kompleksowo na wszystkie elementy oka. Wysoka dawka luteiny jest tu rozpuszczona w bogatym w kwasy omega-3 oleju rybim, który wspomaga jej wchłanianie oraz wzmacnia działanie. Bioluteina jako jedyna na rynku zawiera wyciągi z borówki i czarnej porzeczki połączone z trokserutyną. Ich działanie wzmacnia naczynia krwionośne, dzięki czemu oczy nie są przekrwione i podkrążone – a na wiosnę możemy wyglądać i czuć się zdrowo i promienne.
Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także