Jesteś tutaj:

Prevalin – nowoczesna broń do walki z alergią

Z roku na rok coraz szersze grono osób, wraz z nadejściem wiosny cierpi z powodu uporczywego kataru, zatkanego nosa, podrażnionych oczu. Objawy, mylone często z przeziębieniem, nie są wynikiem infekcji, a rozwijającej się alergii.

Prevalin – nowoczesna broń do walki z alergią
Z roku na rok coraz szersze grono osób, wraz z nadejściem wiosny cierpi z powodu uporczywego kataru, zatkanego nosa, podrażnionych oczu. Objawy, mylone często z przeziębieniem, nie są wynikiem infekcji, a rozwijającej się alergii.

Alergia, zwana również uczuleniem, rozwija się w jako odpowiedź organizmu na substancje określane mianem alergenów. Alergeny obojętne dla jednych, u innych pobudzają nadwrażliwy układ odpornościowy i wywołują całą lawinę reakcji. Kontakt z uczulającymi substancjami jest przyczyną wystąpienia szeregu objawów alergicznych, od problemów z górnymi drogami oddechowymi, przez dolegliwości skórne, aż po pokarmowe.

Z myślą o osobach cierpiących na alergiczny nieżyt nosa firma OMEGA Pharma stworzyła preparat PREVALIN.

Co powoduje alergiczny nieżyt nosa?

Alergiczny nieżyt nosa może mieć charakter sezonowego kataru siennego lub całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Przez cały rok alergicy narażeni są na kontakt z sierścią zwierząt, roztoczami kurzu. Inne alergeny - pyłki drzew, traw i chwastów oraz zarodniki grzybów pleśniowych pojawiają się początkiem wiosny i krążą w powietrzu do jesieni. Alergeny wdychane z powietrzem rozpoznawane są przez organizm jako substancje szkodliwe. Przenikając nabłonek wyścielający jamy nosa, pobudzają układ immunologiczny i wywołują reakcję zapalną.

Jakie są objawy alergicznego nieżytu nosa?

Objawy alergii pojawiają się szybko po kontakcie z alergenem. Alergikom dokuczają napady kichania, obfity wodnisty katar lub zatkany nos. Problemy mogą dotyczyć również oczu i gardła.

Stosowanie PREVALINU pomoże uporać się z przykrymi dolegliwościami ze strony górnych dróg oddechowych.

PREVALIN to aerozol donosowy. Całkowicie bezpieczny, bo obojętny dla organizmu. Skład preparatu opiera się na mieszance naturalnych olei (olej sezamowy, olejek miętowy) i tak zwanych substancji powierzchniowo czynnych (bentonit, guma ksantanowa), które razem tworzą postać żelu.

Na czym polega działanie Prevalinu?Chroniona patentem technologia wykorzystuje zjawisko przekształcania się żelu w postać cieczy. Przy wstrząsaniu pojemnikiem, preparat przyjmuje formę płynną, przez co łatwo rozprzestrzenia się w jamach nosa. Ciecz, trafiając na śluzówkę nosa przekształca się znów w warstwę żelu.

Żelowa bariera skutecznie zmniejsza dostęp wdychanych alergenów do śluzówki nosa i zabezpiecza przed ich przenikaniem do krwi.

Preparat uderza w przyczynę problemu. Nie dopuszcza do wystąpienia alergii i rozwoju objawów. PREVALIN znosi obrzęk błony śluzowej nosa i pomaga udrożnić nos.

Jakie korzyści oferuje Prevalin?

 • Skuteczność preparatu została potwierdzona klinicznie. Prevalin sprawdza się w monoterapii oraz jako uzupełnienie terapii przeciwhistaminowej.
 • Prevalin można stosować również profilaktycznie, zanim rozwinie się alergia. Przykładowo, osoby narażone na wystąpienie alergii mogą sięgnąć po preparat w wietrzny dzień, gdy stężenie pyłków w powietrzu jest wyższe niż przeciętnie.
 • Preparat jest bezpieczny dla dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią.
 • Prevalin to innowacyjny preparat, który pomoże ograniczyć stosowanie typowych leków przeciwalergicznych, niepozbawionych działań niepożądanych (leków przeciwhistaminowych i sterydów donosowych).
 • Decyzję o stosowaniu Prevalinu można podjąć samodzielnie, ponieważ preparat nie wpływa na wyniki alergicznych testów skórnych i właściwą diagnozę lekarską.
 • Prevalin można stosować bez przerwy przez dłuższy okres czasu, ponieważ jest obojętny dla organizmu.

Jak właściwie stosować Prevalin?PREVALIN został opracowany z myślą o dorosłych oraz dzieciach od 12 roku życia.

Dla młodszych dzieci po 6 roku życia firma stworzyła PREVALIN KIDS.

Preparaty różnią się jedynie rodzajem dozownika i wielkościami dawek, dostosowanymi do wielkości nozdrzy użytkowników.

Prevalin aplikuje się do nosa 2-3 razy dziennie. Jednorazowe podanie wystarcza na 4-6 godzin ochrony przed alergenami.

Pojemnik należy dokładnie wstrząsnąć przed każdorazowym użyciem. Po otwarciu preparat zachowuje ważność przez 3 miesiące.

Aby uzyskać jak najlepszy efekt, przed każdym zastosowaniem preparatu powinno się wydmuchać nos.
Komentarze(0)

  Znaleziono również w


  Polecamy również


  Zobacz Także