Jesteś tutaj:

Prezenty Świąteczne – jak wybrać najlepszy preparat dla bliskiej nam osoby?

Już niedługo okres świąteczny - czas obdarowywania się prezentami. Szukając prezentów dla naszych najbliższych, szczególnie osób starszych, często udajemy się po produkty farmaceutyczne. Potrzebujemy "czegoś" na wzmocnienie dla naszych Kochanych. Niejednokrotnie stajemy przed trudnym wyborem, najbardziej odpowiedniego dla naszych najbliższych środka. Podajemy kilka porad, które być może ułatwią Państwu wybór takich preparatów.

Prezenty Świąteczne  – jak wybrać najlepszy preparat dla bliskiej nam osoby?

Już niedługo Święta Bożego Narodzenia. Jak co roku - obdarujemy się prezentami. W naszym sklepie z powodzeniem mozna znaleźć coś dla naszych Bliskich. Jak dobrać odpowiedni prezent dla osoby nieco od nas starszej?

Pytanie 1 - coś do łykania czy coś do picia?

Najczęściej - jesteśmy zorientowani w preferencjach osób nam bliskich - jedni nie mają nic przeciwko tabletkom do łykania, inni stanowczo wolą czegoś się napić. Płyny i toniki, mają tę przewagę, że są niejednokrotnie dość smaczne i szybciej się wchłaniają. Zaletą tabletek lub kapsułek, jest brak w składzie cukru lub alkoholu (często obecnego w tonikach). Z drugiej strony, osoby zaawansowane w wieku, mają szereg leków do zażywania i nasz prezent może być kolejną tabletką, o której trzeba pamiętać.
W okresie przedświątecznym zarówno tabletki jak i toniki są sprzedawane w ozdobnych, okolicznościowych opakowaniach. Toniki i płyny do picia, które możemy podarować jako prezent świąteczny to:
Natomiast kapsułki i tabletki, doskonałe jako świąteczny prezent to:

Pytanie 2 - jak dany preparat ma działać?

Wybierając prezent, zwróćmy uwagę jaki efekt zdrowotny wywiera. Czy poszukujemy preparatu - na wzmocnienie serca, a może pamięci? Czy ma być to preparat wielowitaminowy? A może raczej wzmacniający kości i poprawiający ruchomość stawów? Zawsze sięgajmy po te preparaty, które będą przydatne dla naszych Najbliższych.
W ofercie preparatów uzupełniających niedobory witamin i minerałów znaleźć możemy:
Zawierają one zestaw niezbędnych witamin i minerałów, pokrywających niejednokrotnie 100 % zapotrzebowania dziennego na te niezbędne do życia pierwiastki związki. Często są też wzbogacone o substancje takie jak luteina (poprawiająca wzrok).
W ofercie świątecznej znaleźć możemy kilka pozycji poprawiających pamięć:
Preparaty te zawierają lecytynę, która poprzez wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego i mózgu usprawnia pamięć.
Wśród preparatów na serce znajdziemy:
Preparaty te zwierają głóg, o działaniu łagodnie nasercowym. Głóg zwiększa siłę i częstotliwość skurczów serca, normalizuje jego rytm. Obniża ciśnienie krwi i wywiera efekt uspokajający.
Preparatami wzmacniającymi są:

Składnikami odpowiedzialnymi za działanie wzmacniające jest żeń-szeń, znajdujący się w preparatach Geriavit czy Bodymax. Aloes zawarty w preparacie Aloe Vera, podnosi odporność organizmu, przyspiesza okres rekonwalescencji i przeciwdziała negatywnym skutkom niehigienicznego trybu życia.
Preparatem poprawiającym ruchomość stawów, co jest szczególnie ważne dla osób starszych , jest Artresan (kapsułki).

Pytanie 3 - czy dany preparat, aby na pewno nie zaszkodzi?

Niestety, osoby w zaawansowanym wieku cierpią często z powodu przewlekłych schorzeń. Szukając dla Nich prezentu w aptece, koniecznie musimy uwzględniać ewentualne problemy przy wyborze preparatu. Na co zwracać uwagę?
Nadciśnienie - powszechnie występujący problem wielu osób. Dla osób z takim problemem, nie są wskazane preparaty z żeń-szeniem, takie jak: Bodymax Plus. Żeń-szeń wykazuje działanie bądź podwyższające bądź obniżające ciśnienie, dlatego osoby z nadciśnieniem powinny stosować go ostrożnie. Preparat Vita Buerlecithin zawiera alkohol, podwyższający ciśnienie krwi, stad stanowczo nie powinien być podawany osobom z nadciśnieniem.
Cukrzyca - osobom z podwyższonym poziomem cukru we krwi nie należy podawać preparatów zawierających glukozę, stąd nie wybierajmy dla nich: Vita Buerlecithin. Biovital zdrowie jest słodzony przy pomocy fruktozy, stąd możliwe jest podanie go diabetykom. Preparaty Bodymax mogą być stosowane przez osoby chore na cukrzycę.
Powodzenia w wyborze prezentów świątecznych!
Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także