Jesteś tutaj:

Składniki preparatów do higieny intymnej i ich rola

Higiena intymna jest niezwykle ważna. Okolice te często są narażone na niekorzystne działanie mikroorganizmów. Ponadto wrażliwa w tym miejscu skóra często ulega podrażnieniu. Jakie preparaty wybierać i na jakie składniki aktywne zwracać uwagę, aby odpowiednio zadbać o te delikatne partie naszego ciała?

Składniki preparatów do higieny intymnej i ich rola

Zdjęcie: Arlington County

Higiena intymna jest niezwykle ważna. Okolice te często są narażone na niekorzystne działanie mikroorganizmów. Ponadto wrażliwa w tym miejscu skóra często ulega podrażnieniu. Jakie preparaty wybierać i na jakie składniki aktywne zwracać uwagę, aby odpowiednio zadbać o te delikatne partie naszego ciała?

Jakie produkty powinno się stosować do mycia okolic intymnych?

Kosmetyki pomagające utrzymać higienę intymną powinny delikatnie pielęgnować te okolice ciała, muszą być dobrze tolerowane przez skórę oraz chronić te miejsca przed nieprzyjemnym zapachem powstającym w efekcie pocenia czy wydzieliny intymnej.

Preparaty przeznaczone do higieny intymnej nie powinny zawierać w swoim składzie mydła. Mydło ma działanie silnie wysuszające. Ponadto substancje w nim zawarte zmieniają odczyn skóry na zasadowy. W efekcie, w obrębie okolic intymnych, tworzy się środowisko doskonałe dla rozwoju mikroorganizmów. Drobnoustroje takie jak bakterie i grzyby przyczyniają się do powstawania infekcji i chorób pochwy, które muszą być leczone. Dlatego warto dbać o higienę intymną w odpowiedni sposób. Dzięki temu unikniemy w/w dolegliwości.

W okresie menstruacji, ciąży, menopauzy czy po antybiotykoterapii powinno się wybierać płyny myjące o pH około 3,5. Wyżej wymienione czynniki sprzyjają zachwianiu równowagi skóry i błon w obrębie okolic intymnych. To z kolei zwiększa ryzyko powstawania infekcji, a także chorób pochwy i jej okolic. Środek myjący o niskim pH będzie profilaktyką przed powstawaniem w/w dolegliwości. W innych okolicznościach można stosować preparaty o pH fizjologicznym czyli ok 5,5.

Na jakie składniki aktywne zwracać uwagę, aby odpowiednio dobrać preparat do higieny intymnej?

Specjalistyczne preparaty do mycia okolic intymnych powinny zawierać delikatne składniki myjące. Przykładowo mogą to być betainy – inci: cocamidopropylo betaine oraz glukozydy: lauryl glucoside. Dzięki działaniu tych składników można w delikatny sposób oczyścić miejsca intymne.

Ponadto w preparatach tych powinny znajdować się inne składniki, które będą pielęgnować te okolice i zapewnią im ochronne przed działaniem mikroorganizmów. Należą do nich:

Kwas mlekowy (Lactic Acid) – jest to popularny składnik preparatów do higieny intymnej, który umożliwia utrzymanie odpowiedniego poziomu pH w obrębie okolic intymnych. Kwas mlekowy obniża pH tworząc kwaśne środowisko w obrębie skóry – jest to bariera, która uniemożliwia rozwój drobnoustrojów

Wyciąg z tarczycy bajkalskiej (Scutellaria Baicalensis Root Extract) – składnik o wszechstronnych właściwościach. Doskonale koi i nawilża podraznioną skórę. Ponadto substancja ta działa antybakteryjne i jest bardzo skuteczna w profilaktyce chorób i infekcji okolic intymnych.

Aloes (Aloe vera) – ten niezwykle delikatny składnik utrzymuje optymalne nawilżenie skóry, a także wykazuje działanie antybakteryjne.

Pantenol (Panthenol) – substancja ta jest szeroko stosowana w preparatach, których celem jest łagodzenie podrażnień. Doskonalne koi i przynosi ulgę w obrębie podraznionychokolic intymnych.

Wyciąg z zielonej herbaty – jest znany ze swoich właściwości antybakteryjnych, doskonale neutralizuje nieprzyjmeny zapach okolic intymnych,a także umożliwia utrzymanie fizjologicznego pH tj. ok. 5,5

Laktoza (Lactose)/ Gliceryna (Glicerin) – substancje te wykazują właściwości nawilżające. Zastosowane w preparacie do mycia okolic intymnych zapobiegają ich nadmiernemu wysuszeniu.

Szereg wyżej wymienionych substancji znajduje się w specjalistycznej piance do higieny intymnej firmy BAIFEM. Produkt delikatnie oczyszcza okolice intymne, a także zapewnia poczucie komfortu i świeżości przez cały dzień.

Poza środkami do mycia okolic intymnych, na rynku istnieją również preparaty, które umożliwią odpowiednią pielęgnację tych miejsc. Należą do nich rozmaite żele, które zawierają szereg substancji ochronnych i nawilżających. Doskonałym przykładem jest BAIFEM ochronno kojący żel do pielęgnacji okolic intymnych. Poprzez zawartość składników takich jak wyciąg z tarczycy bajkalskiej - działa przeciwbakteryjnie i zmniejsza ryzyko infekcji. Ponadto chroni zewnętrzne narządy płciowe i ich okolice przed otarciami i podrażnieniem. Preparat pomaga także utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia okolic intymnych.
Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także