Jesteś tutaj:

Wiosną rozpocznij swój nowy styl życia

Diety w Domzdrowia.pl!
Zapraszamy do nowego działu czytelni, który przygotowaliśmy dla Państwa we współpracy z www.fabrykadiet.pl

Wiosną rozpocznij swój nowy styl życia
Z przyjemnością informujemy o nowym dziale Czytelni Domzdrowia.pl traktującym o dietach i zdrowej jakości życia. Przygotowujemy go dla Państwa we współpracy z www.fabrykadiet.pl.
Zapraszamy do lektury!
Wiosna przez każdego, od dziecka począwszy, kojarzona jest z nowym życiem, z tym, że przyroda ożywa, a i ludzie również stają się radośniejsi. Ta intuicyjna wiedza jest prawdziwa. Na wiosnę zmieniają się nieco czynności biochemiczne naszego organizmu i choć nie śpimy przez zimę to wiosną i tak budzimy się do życia.

Za ten fakt odpowiada szyszynka, ta część mózgu, która wytwarza
melatoninę - hormon snu. Światło słoneczne wpływa na nasze reakcje biochemiczne, również na produkcję melatoniny.

Poprzez światło słoneczne zmienia się również nasz metabolizm. Zimą jest on spowolniony, a wiosną wzrasta przez promienie słońca, które włączają i wyłączają białka oszczędzające energię. Są to białka, które reagują na zmiany energetyczne w organizmie. I jeśli "widzą", że dostarczane jest za mało pożywienia, za mało światła, za mało ciepła włączają tryb oszczędnościowy, czyli "gromadzą zapasy na czarną godzinę" oczywiście w postaci białej tkanki tłuszczowej. Tutaj właśnie tkwi odpowiedź na często zadawane pytanie typu: "tak mało jem a nie chudnę" czy "jem tyle co zwykle, a tyję".
Warto wykorzystać wiosenny czas jako początek przemian, bo sprzyjają temu zarówno czynniki zewnętrzne, jak i nasze wnętrze. Jest to również dobry czas na rozpoczęcie edukacji dotyczącej odżywiania, odchudzania, diet i stylu życia.

Dieta nie może być beznadziejnym wysiłkiem okupionym nieprzyjemnościami i ciągłymi wyrzeczeniami. Dieta to model żywienia i styl życia razem wzięte. DIETOS oznacza sposób, w jaki żyjesz. Wielu moich pacjentów osiągnęło wymarzoną sylwetkę niejako przypadkiem. Skupili się na zrozumieniu i wcielaniu w życie zasad zdrowego racjonalnego odżywiania, a efekt normalizacji wagi przyszedł niepostrzeżenie.

Dążenie do dobrej sylwetki nie może być przykre. Dieta nie musi, a wręcz nie może, oznaczać głodzenia się.

Zarządzanie wagą to trzy podstawowe zagadnienia:
1. Racjonalna dieta
2. Odpowiednia suplementacja
3. Ruch-aktywność fizyczna.

Powyższymi tematami zajmiemy się szczegółowo. Omówimy popularne diety i ich wartość dla organizmu. Przedstawimy podstawowe i szczegółowe zasady diety racjonalnej. Zastanowimy się czy suplementacja to moda czy konieczność. A pamiętając o tym, że człowiek jest istotą również motoryczną, a nie tylko somatyczną, porozmawiamy o aktywności fizycznej, która wg najnowszych opracowań naukowców z Harvardu stanowi podstawę piramidy żywieniowej.


Już teraz, jeszcze w przedwiośniu, rozpocznij swój nowy styl życia,
a Twój organizm Ci się za to odwdzięczy.
Życzę Zdrowej Jakości Życia!
Monika Rola
specjalista ds. żywienia
www.fabrykadiet.pl
Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także