Jesteś tutaj:

Zmęczona? Dodaj sobie Energii!

Możesz mieć niedobór żelaza!

Zmęczona? Dodaj sobie Energii!
Możesz mieć niedobór żelaza!
Organizm użytkuje żelazo do transportu życiodajnego tlenu do wszystkich swoich tkanek. Jednak wiele osób, szczególnie kobiet, dzieci osób starszych i sportowców nie otrzymuje takiej ilości żelaza, jaką rzeczywiście potrzebuje. Czy trudno Ci dotrwać do końca dnia?

Bardziej powszechne niż Ci się wydaje....
Czy wiesz, że bardzo dużo kobiet ma niedobór żelaza? Może to powodować, że czujesz się słaba, zmęczona, podenerwowana i ciężko Ci jest się skoncentrować. Inne objawy niskiego poziomu żelaza to cienie pod oczami, bóle głowy, blada cera oraz zwiększone zapotrzebowanie na sen.
Niedobór żelaza jest najbardziej powszechnym niedoborem składnika odżywczego na świecie. Ponieważ wyróżnia się wiele stopni niedoboru żelaza, nawet możesz nie być świadoma, że twój poziom żelaza jest niski. Osoby starsze, kobiety ciężarne, karmiące, kobiety miesiączkujące, sportowcy oraz wegetarianie mogą mieć zwiększone zapotrzebowanie na ten pierwiastek.

Żelazo jest niezbędne
Ponieważ twój organizm nie jest w stanie produkować żelaza sam. Ty musisz go dostarczać przez codzienną dietę. Większość żelaza służy wytwarzaniu hemoglobiny -czerwonego barwnika krwi. Żelazo jest niezbędne w procesie dostarczania tlenu do organizmu.
Dostarczenie wystarczającej ilości żelaza jest bardzo trudne. Przyswajalność żelaza można poprawić, jedząc więcej owoców i warzyw bogatych w witaminę C. Niestety inne produkty spożywcze, np. otręby, mleko, czarna herbata i kawa, zaburzają wchłanianie żelaza.
Sprawdź czy możesz mieć niedobór żelaza:
 • Często czujesz się apatyczna, słaba lub podenerwowana?
 • Wyglądasz blado, nie masz apetytu, jesteś zmęczona?
 • Często jest ci zimno?
 • Masz łamiące się włosy i paznokcie?
 • Jesteś w ciąży, karmisz piersią albo planujesz macierzyństwo?
 • Straciłaś dużo krwi (w wyniku operacji, wypadku lub krwiodawstwa)?
 • Jesteś wegetarianką?
Na Im więcej pytań odpowiesz TAK, tym większe jest prawdopodobieństwo, że masz niedobór żelaza.
Brak żelaza jest często niezauważalny.
W takich sytuacjach pomocny jest FLORADIX Żelazo i witaminy.

Naturalne rozwiązanie
FLORADIX Żelazo i witaminy, płynny suplement diety na bazie roślin zawierający żelazo pomaga utrzymać prawidłowy poziom żelaza. Uzyskany w łatwo rozpuszczalnego glukonianu żelazawego oraz organicznej żywności i współdziałających witamin. Floradix jest łatwo przyswajalny i szybko uzupełnia poziom żelaza, co pomaga odbudować potrzebną dawkę energii! Płynna formula Floradix oraz zawarte w nim ekstrakty z roślin takich jak koper włoski i kłącze perzu pomagają utrzymać prawidłową pracę układu trawiennego. Oznacza to, że w przeciwieństwie do innych preparatów z żelazem FLORADIX NIE POWODUJE ZAPARĆ!!
W grupie produktów firmy Salus Haus jest Floradix KINDERVITAL naturalny tonik z witaminami A, B, C, D, i E bogaty wapń, poprawia apetyt u dzieci. Nie zawiera glutenu, orzechów, laktozy alkoholu, jest odpowiedni dla dzieci uczulonych na te substancję.

Artykuł sponsorowany
Komentarze(0)

  Znaleziono również w


  Polecamy również


  Zobacz Także