Jesteś tutaj:

Aktywny kolagen – dla zdrowia i ochrony Twoich stawów

Czy zdarza Ci się, że o poranku jesteś zesztywniały, a w ciągu dnia odczuwasz ból stawów? Czy dodatkowo prowadzisz siedzący tryb życia? Jeśli tak - dowiedz się, jak zadbać o kondycję i zdrowie Twoich stawów.

Aktywny kolagen – dla zdrowia i ochrony Twoich stawów

Zdjęcie: U.S. Army

Czy zdarza Ci się, że o poranku jesteś zesztywniały, a w ciągu dnia odczuwasz ból stawów? Czy dodatkowo prowadzisz siedzący tryb życia? Jeśli tak - dowiedz się, jak zadbać o kondycję i zdrowie Twoich stawów.

Choroba zwyrodnieniowa stawów może dotknąć nawet młode osoby

Poranna sztywność, charakterystyczne trzeszczenie stawów w czasie ruchu, ból w obrębie stawów i obrzęki - te objawy mogą świadczyć o chorobie zwyrodnieniowej stawów. Chorobie sprzyja współczesny model życia: siedzący, z niewielką aktywnością ruchową, stresujący, jak również nadwaga i nieodpowiednia dieta. Do rozwoju zwyrodnienia stawów może przyczynić się uraz, związany np. ze zbyt dużym wysiłkiem czy kontuzją.

Chrząstka stawowa niczym amortyzator, pozwala stawom wytrzymywać codzienne obciążenia. Jeśli dochodzi do jej niszczenia, zaczynają powstawać zmiany deformacyjne w obrębie stawów. Tak rozwija się choroba zwyrodnieniowa stawów. Zmiany zwyrodnieniowe dotykają osób już po 30 roku życia. Powyżej 60 roku życia - zmiany obejmują aż 70 proc. populacji.

Jak zapobiegać chorobie zwyrodnieniowej stawów

Przede wszystkim - profilaktyka.

Regularna aktywność fizyczna, utrzymywanie prawidłowej wagi ciała, dbanie o właściwą zbilansowana dietę pomogą utrzymać nasze stawy w dobrej kondycji.

Uzupełnianie kolagenu

Głównym składnikami chrząstki są kolagen typu II oraz proteoglikany - i to one decydują o jej właściwościach. W obrębie jej następuje nieustanna produkcja i degradacja kolagenu typu II celem odnowienia składników. Proces ten regulowany jest przez cytokiny i w zdrowym stawie jest w stanie równowagi. Zaburzenie procesów degradacji i produkcji może nastąpić z różnych przyczyn. Kolagen typu II jest swoistym rodzajem autoantygenu i może indukować reakcje zapalne w obrębie chrząstki. Proces ten ma znaczenie nie tylko w przebiegu chorób autoimunologicznych (takich jak reumatoidalne zapalenie stawów), ale również w przebiegu chorób zwyrodnieniowych stawów.

10 letnie amerykańskie badania naukowe przeprowadzone w renomowanych ośrodkach reumatologicznych wykazały, że podawanie niewielkich dawek kolagenu typu II w najczystszej postaci modeluje działanie układu immunologicznego, zapobiegając zjawiskom autoimmunologicznej destrukcji w obrębie chrząstki stawowej.

Mechanizm ten w znacznym stopniu wpływa na zmniejszenie objawów ze strony stawów takich jak obrzęk, bolesność, sztywność oraz znacznie poprawia się ruchomość stawów.

Dlaczego?

Nie jest to jednak zwykły kolagen, który możemy znaleźć w wielu innych produktach. Vital3 jest jedynym suplementem tego typu, dla którego precyzyjnie określono dawkę w badaniach farmakologicznych oraz potwierdzono jej działanie w badaniach klinicznych (zgodnie z Good Clinical Practice) w renomowanych ośrodkach w Stanach Zjednoczonych.

Głównym składnikiem Vital3 są biologicznie aktywne peptydy kolagenu typu II- n1, których sposób uzyskiwania jest unikalny i chroniony 14 patentami w USA i na świecie. Aby go uzyskać, wysoko oczyszczony kolagen jest pozbawiany jednego łańcucha alfa 1 polipetydowego tworząc formę kolagenu II -n1. Kolagen typu II-n1 jest wytwarzany w laboratoriach w Stanach Zjednoczonych pod ścisłą kontrolą farmaceutyczną.

Co zyskujemy?

Vital3 pomaga usunąć przyczyny kłopotów ze stawami modelując odpowiedź immunologiczna organizmu i zapobiegając destrukcji w obrębie stawów. Co więcej jego profil bezpieczeństwa pozwala na dogodne stosowanie go u starszych osób bez obaw o działania niepożądane.

Dzięki przyjmowaniu tej, można powiedzieć, kuracji kolagenowej zmniejsza się obrzęk, bolesność i sztywność stawów, a zwiększa się ich ruchomość.

Zapobiec destrukcji w obrębie stawów

W tym momencie powinno paść pytanie - skąd wziąć kolagen typu II i w jakich dawkach go przyjmować. Odpowiedź jest prosta: Vital3 to suplement diety dostarczający kolagenu typu II w dawce określonej precyzyjnie w renomowanych ośrodkach w Stanach Zjednoczonych.

Vital3 to suplementy diety zawierający aktywny kolagen typu II. Kolagen ten wytwarzany jest pod ścisła kontrolą w laboratoriach farmaceutycznych na terenie Stanów Zjednoczonych. Vital3 nie zawiera glukozaminy, chondroityny i MSM.

Zarówno proces wytwarzania jak i sam suplement Vital3 jest chroniony 11 patentami w Stanach Zjednoczonych i 13 międzynarodowymi.

Dlaczego warto sięgnąć po Vital3

1. Składniki Vital3 odbudowują i regenerują chrząstkę stawową.

2. Trzy krople dziennie suplementu Vital3 wymieszane z ulubionym napojem pozwalają łatwo i komfortowo na kontrolę takich dolegliwości jak: obrzęki, bolesność i sztywność poranna stawów.

3. Vital3 pomaga usunąć przyczyny kłopotów ze stawami modelując odpowiedź immunologiczną organizmu i zapobiegając destrukcji w obrębie stawów.

4. Vital3 podawany jest w postaci kropli. Jego płynna postać została opracowana przez farmakologów i zawiera dawkę preparatu dobraną w badaniach klinicznych. Postać kropli pozwala na łatwe i dogodne stosowanie.

5. Preparat nie posiada żadnego smaku, zapachu ani koloru. Do preparatu nie dodano żadnych substancji ulepszających, aby zachować wysoką jakość substancji czynnej.

6. Vital3 można stosować z preparatami naturalnego pochodzenia na stawy takimi jak glukozamina czy chondroityna. Pamiętajmy jednak - tylko Vital3 uzupełniając niedobór substancji budujących chrząstkę wpływa na przyczynę objawów, zmniejszając sztywność poranną, obrzęki i bolesność stawów.

7. Stosowanie Vital3 jest bezpieczne. W 10 badaniach klinicznych, wśród osób przyjmujących Vital3 w zalecanych dawkach, nie odnotowano żadnych działań niepożądanych, ani interakcji z innymi preparatami.

8. Vital3 to produkt wyjątkowo ekonomiczny. Jedno opakowanie Vital3 wystarcza, aż na 6 tygodni.

Vital3 - gwarancja bezpieczeństwa

W przeprowadzonych badaniach klinicznych określono dawkę, skuteczność oraz bezpieczeństwo stosowania suplementu Vital3. Ponad 45 mln $ przeznaczono na wykonanie i ocenę 10 badań klinicznych przez renomowane ośrodki reumatologiczne w Stanach Zjednoczonych.

Co więcej, Vital3 uzyskał akceptację FDA - Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków - do posługiwania się wynikami badań jako wiarygodnymi i nie wprowadzającymi w błąd konsumenta.

Vital3 pomaga Twoim stawom zachować zdrowie i dobrą kondycję!

Artykuł sponsorowany
Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także