Jesteś tutaj:

Biokosmetyki do pielęgnacji niemowlaków - Natessance Bebe

Skóra niemowlaków wymaga zupełnie innej pielęgnacji niż skóra dorosłego człowieka - jest ona dużo bardziej delikatna i cieńsza, więc łatwo przenikają przez nią szkodliwe substancje. Często bywa także wysuszona, gdyż dopiero przyzwyczaja się do warunków jakie panują poza łonem matki i łatwo dochodzi do jej podrażnień. Dlatego też w przypadku kosmetyków dla maluszków tak istotne jest, by zawierały one naturalne składniki niepodrażniające skóry i niewywołujące alergii.

Biokosmetyki do pielęgnacji niemowlaków - Natessance Bebe
Naturalność potwierdzona certyfikatem
Seria kosmetyków Natessance Bebe stworzona została właśnie z myślą o delikatnej skórze niemowląt - są to kosmetyki ekologiczne i zarazem biologiczne, oznaczone logiem "Kosmetyki BIO" (Cosmetique BIO Charte Cosmebio). Logo to nadawane jest przez niezależną organizację powstałą w 2002 roku we Francji, która zrzesza obecnie ponad 200 producentów i zajmuje się kontrolowaniem warunków, w jakich powstają produkowane przez nich kosmetyki. Muszą one spełniać bardzo restrykcyjne wymagania, by na ich opakowaniach znalazło się logo "Kosmetyki BIO", np. muszą zawierać przynajmniej 95% składników pochodzenia naturalnego, nie mogą zawierać z kolei żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, sztucznych barwników, składników modyfikowanych genetycznie oraz nie mogą być testowane na zwierzętach. Dodatkowo kontrolowany jest sam proces wytwarzania kosmetyków - musi się on odbywać w sposób nieszkodliwy dla środowiska. Opakowania kosmetyków oznaczonych tym logiem opatrzone są klarowną informacją oraz podlegają recyklingowi. Firma Natessance spełnia wszystkie te wymogi, wiedząc jak ważne dla skóry niemowlaka są naturalne składniki zawarte w produktach do toalety.

Seria kosmetyków dla niemowląt Natessance Bebe
W skład serii Natessance Bebe wchodzą produkty do kompleksowej pielęgnacji maluszków.

Do kąpieli stworzono Biożel do mycia włosów i ciała zawierający aż 99,4% składników pochodzenia naturalnego. Jego formuła oparta jest na bazie roślinnej o neutralnym pH niezawierającej mydła, dzięki czemu nie podrażnia i nie wysusza skóry niemowlęcia oraz nie szczypie w oczy. Codzienną toaletę ułatwią Biomleczko toaletowe oraz Biotonik micelarny do skóry wrażliwej - oba zawierają 98% składników pochodzenia naturalnego.
Biomleczko bez późniejszego spłukiwania dokładnie oczyszcza skórę malucha i pozostawia na niej ochronny film, sprawiając jednocześnie, że skóra pięknie pachnie (zawiera naturalne olejki ze słodkich migdałów i sezamu). Biotonik również usuwa zabrudzenia i nie wymaga spłukiwania, ale jednocześnie zapewnia naturalną warstwę ochronną skóry (zachowuje płaszcz hydrolipidowy), a także zmiękcza ją i odświeża.

Odżywienie i ochronę skóry zapewnią produkty z serii Natessance Bebe przeznaczone do pielęgnacji. Biooliwka ze słodkich migdałów zawierająca aż 100% składników pochodzenia naturalnego chroni, odżywia i łagodzi nadwrażliwą skórę dziecka, a także zapobiega powstawaniu na skórze malucha bolesnych zaczerwienień skóry. Jest idealna do pielęgnacji twarzy i ciała dziecka. Biokrem ochronny do twarzy i ciała zawierający 98% składników pochodzenia naturalnego i ekstrakt z oliwy pozbawiony jest substancji chemicznych. Intensywnie, a zarazem w łagodny sposób pielęgnuje i nawilża skórę niemowlęcia. Biomleczko do masażu, również zawierające aż 98% składników pochodzenia naturalnego, ułatwia masowanie ciała dziecka zapewniając zarówno jemu, jak i rodzicowi moment relaksacji.

Podczas zmiany pieluszki higienę i zarazem pielęgnację zapewni Bioliniment oczyszczający i pielęgnujący zawierający 99% składników pochodzenia naturalnego, kompozycję oliwy z oliwek, miodu i współdziałającego z nimi wapnia. Zmywa on brud, nie naruszając warstwy lipidowej najwrażliwszych stref ciała maluszka i zapobiega ich zaczerwienieniu. Natłuszcza i chroni jednocześnie naskórek dziecka.

Wszystkie kosmetyki z serii Natessance Bebe poddawane są testom dermatologicznym, tak by zniwelować ryzyko powstawania alergii i podrażnień na skórze niemowlaka.

Zdając sobie sprawę z faktu, że pielęgnacja niemowlaka jest prawdziwym wyzwaniem, w szczególności dla osób, które po raz pierwszy zostały rodzicami, firma Natessance założyła "Szkołę Biopielęgnacji Małej Żyrafy". Położna zatrudniona w szkole pomaga zadbać o prawidłowy rozwój dziecka, odpowiadając na pytania rodziców. Pytania wysyłane pocztą elektroniczną można kierować na adres: infonatessance@osmoza.net.
Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także