Jesteś tutaj:

Kosmetyki Daylong - ochrona przeciwsłoneczna podczas wakacji

Zbliża się czas letni, a wraz z nim okres wzmożonych wyjazdów na urlopy i wakacje. Nasz wolny czas będziemy spędzać na plaży, nad morzem, w górach, w krajach tropikalnych. Pakując przed wyjazdem nasz bagaż na pewno będziemy pamiętać o stroju kąpielowym. Wakacje kojarzą się z opalenizną. Warto wiedzieć - jak uzyskać bezpiecznie piękny brązowy kolor skóry.

Kosmetyki Daylong - ochrona przeciwsłoneczna podczas wakacji
Bezpieczne opalanie
Co dzieje się z naszą skórą, gdy wystawiamy się na słońce? Słońce, a właściwie promieniowanie słoneczne UV - pobudza komórki skóry do wzmożonej produkcji i uwalniania barwnika skóry: melaniny. To właśnie melanina jest odpowiedzialna za nasz brązowy odcień powstający w wyniku opalania. Dlaczego skóra reaguje właśnie w ten sposób? Melanina - chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB. Stanowi naszą naturalną ochronę przeciwsłoneczną. Ponadto dzięki właściwościom antyoksydacyjnym neutralizuje powstające w naszej skórze tzw. wolne rodniki odpowiedzialne za uszkadzanie komórek naskórka i skóry właściwej.

Poza pozytywnymi aspektami jakie daje nam słońce, takimi jak: wpływ na syntezę witaminy D, pobudzanie produkcji serotoniny - hormonu wpływającego na nasz dobry nastrój, uzyskanie ładnego pigmentu skórnego, słońce może mieć na nas bardzo niekorzystny, wręcz niebezpieczny wpływ. Promieniowanie słoneczne może przyczynić się do: oparzenia skóry, powstania rumienia, wysuszenia skóry, utraty jej jędrności, fotostarzenia, powstania przebarwień skórnych, a nawet rozwoju nowotworu skóry.

Niebezpieczeństwa te czyhają na nas, jeżeli będziemy opalać się nierozsądnie - to znaczy bez należytej ochrony. Nasza naturalna bariera ochronna - czyli melanina, jest niestety bardzo słaba. W związku z czym musimy ją wspomóc. Jak? Stosując odpowiednie, przeznaczone do opalania kosmetyki serii Daylong.

Kosmetyki do opalania - jak działają?
Kosmetyki do opalania charakteryzują się przede wszystkim ochroną przed promieniowaniem UVA oraz UVB. Są to tzw. filtry przeciwsłoneczne.
Skrót SPF (ang. Sun Protection Factor) zaznaczony na opakowaniu kosmetyku do opalania, oznacza wskaźnik stopnia ochrony przeciw promieniowaniu UVB. To właśnie to promieniowanie odpowiedzialne jest za poparzenie i powstanie czerwonego rumienia na skórze. Wartość wskaźnika SPF mieści się w granicach 6 - 50. Wskaźnik ten oznacza ile razy dłużej, po zastosowaniu danego kosmetyku, możemy przebywać na słońcu bez narażenia na poparzenie słoneczne (Jeżeli bez zastosowania ochrony na słońcu możemy przebywać 15 minut, to kosmetyk oznaczony SPF 10 pozwoli nam pozostać na słońcu 15 minut x 10 = 150 minut). Im wyższa wartość wskaźnika SPF - tym większa ochrona przeciwsłoneczna.
Ze względu na wartość wskaźnika SPF wyróżniamy kosmetyki do opalania:
 • bardzo wysoka ochrona przeciwsłoneczna - SPF 50+ (Daylong Extreme)
 • wysoka ochrona przeciwsłoneczna - SPF 30, 50 (Daylong Kids - SPF 30)
 • średnia ochrona przeciwsłoneczna - SPF 15, 20, 25 (Daylong SPF 15, Daylong Ultra SPF 25)
 • niska ochrona przeciwsłoneczna - SPF 6, 10.

Idealny kosmetyk do opalania powinien zawierać również ochronę przeciwko promieniowaniu UVA. Kosmetyk przed nim chroniący będzie oznaczony: skrótami PPD, IPD, hologramem A wziętym w kółko lub po prostu będzie zawierać informację "Chroni przed promieniowaniem UVA".

Fototypy skóry - czyli jak dobrać kosmetyk do opalania dla siebie
Każdy z nas opala się w różny sposób - jedni bardzo szybko zachwycają pięknym brązem, inni nawet po chwili spędzonej na słońcu - cierpią na poparzenie słoneczne. Wszystko zależy od naszego fototypu skóry. Warto znać swój, ponieważ od fototypu będzie zależeć, który kosmetyk do opalania należy stosować. Wśród osób rasy białej wyróżniamy następujące fototypy:
 • Fototyp I - skóra bardzo wrażliwa na słońce - osoby o tym fototypie mają włosy rude, bladą cerę i często piegi. Niestety - nawet niewielka ekspozycja na słońce, może u takich osób wywołać poparzenia, dlatego takie osoby powinny zawsze stosować bardzo wysoką ochronę przeciwsłoneczną - Daylong SPF 50 Extreme.
 • Fototyp II - skóra wrażliwa na słońce - są to osoby o cerze jasnej, z niewielką ilością piegów, o włosach rudych i/lub blond. Dla osób o fototypie II najlepsza ochrona przeciwsłoneczna to ochrona średnia przy niewielkim nasłonecznieniu (Daylong SPF15, Daylong Ultra SPF 25) oraz wysoka ochrona przeciwsłoneczna, gdy są narażone na ekstremalną ekspozycję słoneczną (Daylong SPF 50 Extreme).
 • Fototyp III - skóra mieszana - fototyp ten zwany jest też fototypem środkowoeuropejskim. Osoby takie mają łatwość w opaleniu się na brązowo i stosunkowo rzadko cierpią z powodu poparzeń słonecznych. Dla osób takich najwłaściwsze kosmetyki do opalania są te o średniej ochronie przeciwsłonecznej: Daylong SPF15, Daylong Ultra SPF 25.
 • Fototyp IV - skóra dosyć odporna na słońce - osoby takie to typowi mieszkańcy basenu morza śródziemnego - śniada cera, ciemne włosy. Opalają się na ciemnobrązowy kolor i bardzo rzadko cierpią na poparzenia słoneczne. Mimo wszystko powinny stosować słabą lub średnią ochronę przeciwsłoneczną ( Daylong SPF15).

Opalanie dzieci
Na wyjazdy wakacyjne zabieramy nasze pociechy. Dzieci są szczególnie narażone na negatywne efekty działania słońca, ponieważ ich skóra jest jeszcze niedojrzała. Dzieci bez odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej bardzo często ulegają poparzeniu. A należy wiedzieć, że poparzenie słoneczne małych dzieci z jednej strony może bezpowrotnie uszkodzić ich system odpornościowy, a z drugiej - zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia w późniejszym wieku czerniaka (nowotwór skóry).
Do 3 roku życia dzieci nie powinny być wystawiane na bezpośrednie działanie słońca. Powinny pozostawać w cieniu, w nakryciu głowy, okularach przeciwsłonecznych i przewiewnym ubranku. Niezbędne jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej w postaci kosmetyku. U dzieci należy stosować kosmetyki przeznaczone specjalnie dla nich - Daylong Kids SPF 30. U niemowląt najlepiej zastosować filtr SPF 50+.
Stosując kosmetyki dla dzieci pamiętajmy:
 • Wybierając kosmetyki do opalania dla dzieci sięgajmy po te przeznaczone dla nich - np. Daylong Kids.
 • Kosmetyk Daylong Kids należy nałożyć dziecku jeszcze przed wyjściem z domu - najlepiej 20-30 minut wcześniej.
 • Kosmetyk Daylong Kids należy nakładać obficie grubą warstwą na całe ciało - również na miejsca, które będą ukryte pod kostiumem kąpielowym czy ubrankiem. Nie zapominajmy o stopach, dłoniach i małżowinach usznych.
 • Nakładanie preparatu należy powtarzać co 2 godziny i obowiązkowo za każdym razem po wyjściu z wody.

Kosmetyki serii Daylong
Marka Daylong została stworzona przez szwajcarską firmę Spiring. Kosmetyki do opalania Daylong cieszą się uznaniem zarówno specjalistów, lekarzy dermatologów jak i użytkowników. Są to kosmetyki wysokiej jakości. Zawierają fotostabilne filtry chroniące zarówno przed promieniowaniem UVA jak i UVB. Są również wodoodporne, bezzapachowe oraz bez barwników - co jest szczególnie ważne dla alergików. Jak sama nazwa wskazuje - kosmetyki Daylong działają przez dłuższy czas, co jest dla nas: użytkowników, niezmiernie ważne, gdy spędzamy czas na plaży i łatwo zapominamy o upływającym czasie.
Daylong jest ceniony przez użytkowników. Kosmetyki tej marki są łagodne dla skóry, przyjemne w użyciu oraz co najważniejsze: chronią naszą skórę przed niekorzystnym działaniem słońca!
Wśród kosmetyków Daylong znajdziemy:
 • Daylong SPF15 - doskonała emulsja dla skóry przyzwyczajonej do słońca, przeznaczony szczególnie dla osób o fototypie III i IV.
 • Daylong Ultra SPF 25 - mleczko to może być z powodzeniem stosowane przez osoby fototypu II - IV, o skórze jasnej i jeszcze nie przyzwyczajonej do słońca.
 • Daylong SPF 50 Extreme - emulsja ta będzie właściwa dla osób o I i II fototypie, bardzo wrażliwej cerze czy wystawionych na bardzo duże nasłonecznienie np. w wysokich górach, tropikach.
 • Daylong Kids SPF 30 - emulsja stworzona z myślą o bardzo wrażliwej skórze małych dzieci. Zapewnia nie tylko kompleksową ochroną zarówno przed promieniowaniem UVA jak i UVB, lecz również dzięki zawartości substancji takich jak witamina E, czy dekspantenol pielęgnuje i nawilża delikatną skórę naszych pociech. Emulsja ta nie zawiera drażniących substancji zapachowych, ani tradycyjnych emulgatorów stąd może być stosowana nawet u bardzo wrażliwych dzieci.

Zasady bezpiecznego opalania
Na koniec warto zapoznać się z kilkoma zasadami bezpiecznego opalania.
 • Dawkuj słońce - jeżeli jeszcze nie miałeś okazji się opalać daj swojej skórze czas na przyzwyczajenie się do słońca i stopniowo z każdym dniem wydłużaj czas opalania.
 • Staraj się unikać ekspozycji na słońce w godzinach 11:00 - 15:00.
 • Stosuj kosmetyki do opalania przeznaczone dla Twojego fototypu skóry.
 • Kosmetyk do opalania nałóż na swoje ciało jeszcze przed wyjściem z domu.
 • Spędzając czas na słońcu powtarzaj aplikację kosmetyku co 2-3 godziny, oraz po każdym wyjściu z wody.
 • Chcąc się opalać zrezygnuj z perfum, wód toaletowych czy kosmetyków zawierających alkohol. Mogą one bowiem doprowadzić do powstania nieestetycznych przebarwień.
 • Spędzając czas na słońcu zawsze pij dużo niegazowanej wody.

Zachowanie zasad bezpiecznego opalania oraz stosowanie odpowiednich kosmetyków pozwoli nam prawdziwie cieszyć się ze słońca w czasie wakacji. Po urlopie, miłym wspomnieniem wolnego czasu, będzie piękna, brązowa opalenizna, którą z radością pokażemy innym. Dlatego widząc za oknem słońce - miejmy w pogotowiu i stosujmy kosmetyki serii Daylong. Zachowajmy w pamięci trafne zdanie: Kiedy świeci słońce... Daylong.
Komentarze(0)

  Znaleziono również w


  Polecamy również


  Zobacz Także