Jesteś tutaj:

Sposób na zdrowe nogi!

Choroba żylakowa ma charakter przewlekły tzn. nie można całkowicie powstrzymac rozwoju choroby. Najczęstsze dolegliwości związane z tą chorobą (bóle i kurcze łydek oraz obrzęki kończyn dolnych) nie są wprost proporcjonalne do wielkości i wyglądu żylaków.

Sposób na zdrowe nogi!
Choroba żylakowa ma charakter przewlekły tzn. nie można całkowicie powstrzymac rozwoju choroby. Najczęstsze dolegliwości związane z tą chorobą (bóle i kurcze łydek oraz obrzęki kończyn dolnych) nie są wprost proporcjonalne do wielkości i wyglądu żylaków. Można mieć prawie niewidoczne „pajączki” żylne i bardzo nasilone dolegliwości, takie jak ból, świąd, pieczenie oraz odwrotnie bardzo duże i rozległe żylaki praktycznie bez innych dolegliwości.

Podstawą przewlekłego leczenia choroby żylakowej jest terapia zachowawcza, której ważnym elementem jest leczenie farmakologiczne. Głównym celem takiego leczenia jest zmniejszenie bądź zlikwidowanie dolegliwości związanych z rozwojem choroby. Wśród leków stosowanych w terapii choroby żylakowej najlepiej poznane i uważane za najskuteczniejsze są te, których skład opiera się o preparaty diosminy. Mikronizacja diosminy dodatkowo polepsza skuteczność jej działania. Rekomendowana jest dawka 500 mg 2 razy dziennie, rano i wieczorem, bo wówczas diosmina zmikronizowana działa skutecznie przez całą dobę. Jednocześnie ma ona bardzo niewiele działań niepożądanych i jest bezpieczna nawet przy długotrwałym stosowaniu. Kiedy nasilają się dolegliwości związane z niewydolnością żylną, tj. bóle nóg, pieczenie, opuchnięcia, poza tabletkami przyjmowanymi rano i wieczorem, warto stosować DIOSMINEX szybka ulga dla nóg w formie żelu – gwarantuje poprawę, przyjemnie chłodzi i zwalcza najczęstsze objawy żylaków! Preparaty diosminy są rekomendowane w leczeniu przewlekłej choroby żylnej zarówno w wytycznych polskich jak i międzynarodowych organizacji medycznych zajmujących się chorobami naczyń.

Czy usunięcie operacyjne żylaków załatwia problem ?

Choroba żylakowa ma charakter przewlekły tzn. nie można całkowicie powstrzymać rozwoju choroby, Leczenie zabiegowe usuwania zmian żylakowych jest jedynie jednym z elementów kompleksowego postępowania. Zarówno zabiegi usuwania niewielkich zmian np. pajączków żylnych czy operacje większych żylaków nie są w stanie zagwarantować trwałego wyleczenia. Decydując się na usunięcie żylaków należy zdawać sobie sprawę, że usuwamy jedynie fragment choroby i mimo prawidłowo przeprowadzonego zabiegu w krótkim czasie mogą pojawić się nowe zmiany żylakowe.Uzupełnieniem postępowania zabiegowego i podstawą leczenia przewlekłej choroby żylakowej jest dalsze leczenie zachowawcze, które między innymi polega na stosowaniu doustnych leków flebotropowych (działających na układ żylny). Wśród leków stosowanych w terapii choroby żylakowej najlepiej poznane i uważane za najskuteczniejsze są te, których skład opiera się o preparaty diosminy, zwłaszcza zmikronizowanej. Rutynowo wielkość stosowanej dawki dobowej zmikronizowanej diosminy powinna wynosić 2 razy 500 mg na dobę. Skuteczność takich wskazań została potwierdzona w licznych badaniach klinicznych. Wiadomo, że diosmina zmikronizowana po osiągnięciu maksymalnego stężenia we krwi w ciągu 1,5-2 godzin od zastosowania, działa ok. 11 godzin. Dlatego najbardziej racjonalne jest stosowanie preparatów zmikronizowanej diosminy dwa razy dziennie.

W formie naturalnej diosmina występuje m.in. w owocach cytrusowych i liściach mięty pieprzowej, natomiast warto ją przyjmować w postaci gotowych preparatów np. doskonałym i bardzo skutecznym preparatem w tabletkach jest DIOSMINEX, stosowany, co ważne – rano i wieczorem w dawce 500 mg, bo wówczas diosmina zmikronizowana działa skutecznie przez całą dobę.

Badania kliniczne przeprowadzone na produkcie DIOSMINEX, potwierdzają wysoką skuteczność preparatu w walce z niewydolnością żylną oraz wyraźną poprawę jakości życia pacjentów.

DIOSMINEX to najczęściej polecany przez farmaceutów lek przeciw żylakom, uznany przez nich PRODUKTEM ROKU nieprzerwanie od 2009, także w 2012 r. w kategorii preparatów przeciwżylakowych doustnych, w rankingu prowadzonym przez miesięcznik Świat Farmacji. Jako jedyny z preparatów przeciw żylakowych został uhonorowany także przez farmaceutów nagrodą Złoty Środek.

Kiedy nasilają się dolegliwości związane z niewydolnością żylną, tj. bóle nóg, pieczenie, opuchnięcia, poza tabletkami przyjmowanymi rano i wieczorem, warto stosować DIOSMINEX szybka ulga dla nóg w formie żelu – gwarantuje poprawę, przyjemnie chłodzi i zwalcza najczęstsze objawy żylaków!

Danuta Tomaszewska
Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także