Jesteś tutaj:

Problem z impotencją?

W życiu większości mężczyzn, również tych młodych, zdarza się sporadyczna niemoc płciowa wywołana np. stresem, używkami czy przemęczeniem. O impotencji mówimy gdy zaburzenia erekcji występują regularnie.

Problem z impotencją?

Zdjęcie: gokhancanatar

W życiu większości mężczyzn, również tych młodych, zdarza się sporadyczna niemoc płciowa wywołana np. stresem, używkami czy przemęczeniem. Takie sytuacje nie stanowią powodu do niepokoju, jeżeli mają charakter przejściowy. O impotencji mówimy dopiero wtedy, gdy zaburzenia erekcji występują regularnie, stale się powtarzają i trwają przez dłuższy okres czasu, mimo istnienia dobrej relacji emocjonalnej między partnerami.

Najważniejsza diagnostyka!

Najważniejszym elementem diagnostyki zaburzeń erekcji jest wywiad lekarski. W czasie wywiadu lekarz będzie starał się ustalić przede wszystkim etiologię (przyczynę zaburzeń). W tym celu należy dokładnie poinformować go o: zażywanych lekach, przebytych chorobach, urazach, nałogach, chorobach przewlekłych np. cukrzyca.

Dalsza diagnostyka zaburzeń erekcji obejmuje przeprowadzenie testów m.in.:

• testu wzwodów nocnych – test opiera się na założeniu, że w czasie nocy każdy mężczyzna powinien mieć przynajmniej 3 nocne wzwody, dochodzi wtedy do zwiększenia obwodu członka o co najmniej 11,5 mm. W badaniu wykorzystywane jest urządzenie nazywane erekcjometrem, które mierzy zmiany obwodu prącia.

• testów farmakologicznych - polega na wstrzykiwaniu do ciał jamistych (struktury, które wypełniają się krwią podczas erekcji) leku, którego działanie polega na rozszerzaniu naczyń, co powoduje napływ krwi do prącia i jego wzwód.

Kolejnym badaniem może być arteriografia tętnicy sromowej, tzn. badanie drożności naczyń, które doprowadzają krew do prącia.

Jeśli zostaną zdiagnozowane zaburzenia wzwodu, lekarz zastosuje odpowiednią farmakoterapię, jednak zdarza się tak, że stopień zaawansowania schorzenia nie wymaga leków na receptę, o czym lekarz będzie informował. Wtedy można samemu zdecydować jaki preparat zastosujemy, aby zniwelować problem.

Zwalcz problemy z zaburzeniami wzwodu naturalnie!

W aptekach znajdziemy wiele preparatów o udowodnionej naukowo skuteczności, które bez szkody dla naszego organizmu mogą pomóc nam w walce z zaburzeniami erekcji.

Przyjrzyjmy się bliżej składowi takich preparatów i zastanówmy się w jaki sposób działają:

• buzdyganek ziemny

Zawiera protodioscynę, która w organizmie ulega przemianie do DHEA (dehydroepiandrosteron), wpływa on korzystnie na zwiększenie erekcji, przeprowadzone badania potwierdziły dodatni wpływ wyciągów z buzdyganka na poziom testosteronu. Poprawa erekcji wskutek stosowania wyciągu z ziela buzdyganka, może być wynikiem zwiększonego uwalniania tlenku azotu z śródbłonka naczyń krwionośnych oraz z zakończeń nerwowych (tlenek azotu powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych prącia i łatwiejsze napełnianie się ciał jamistych krwią). Dostępne preparaty: CUPIDO MAX, MAXXXMEN, NATURSTERON.

• damiana

Ziele damiany zawiera sterole i flawonoidy, które zwiększają popęd płciowy i wspomagają wzwód prącia. Dostępny preparat: AMORECAPS.

• Muira-puama

Stosowana w południowo-amerykańskiej medycynie ludowej. Zawiera głównie nienasycone kwasy tłuszczowe i sterole roślinne (β-sitosterol). Związki te posiadają potwierdzoną klinicznie skuteczność w leczeniu zaburzeń seksualnych m.in. obniżonego libido oraz zaburzeń erekcji. Dostępne preparaty: OLIMP EREKTON, V-QR.

• pochrzyn włochaty

Kłącze rośliny zawiera saponiny sterydowe, strukturalnie podobne do progesteronu (diosgenina, dioskoreina). Ze względu na zdolność rozkurczania mięśni gładkich, wyciąg znalazł zastosowanie w leczeniu zaburzeń erekcji. Dostępne preparaty: CEEDRA.

• guarana

Wyciąg z rośliny zawiera kofeinę (4-6%) i teobrominę. Kofeina działa pobudzająco w stanach zmęczenia, znużenia, wyczerpania fizycznego i psychicznego. Jeżeli problemy seksualne, takie jak obniżone libido, wynikają właśnie z przemęczenia, wówczas surowce zawierające kofeinę mogą okazać się pomocne. Dostępny preparat: PENIGRA.

• maka

Korzeń rośliny jest bogatym źródłem L-argininy, aminokwasu będącego prekursorem tlenku azotu, który powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych prącia i łatwiejsze napełnianie się ciał jamistych krwią. Dostępne preparaty: SOLGAR L-ARGININA, CLAVIN, CARDIOARGIN, PERMEN.


Codzienną dietę możemy również wzbogacić w kulinarne afrodyzjaki np. pestki dyni, pomidory, kurkumę lub banany.

Pamiętajmy jednak, że jeśli powyższe metody okażą się zawodne, powinniśmy udać się do lekarza.Anna Machura

konsultacja: mgr farm. Aleksandra Uruszczak
Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także