Jesteś tutaj:

Suchość miejsc intymnych to już nie problem

Suchość w tym miejscu powoduje wiele nieprzyjemnych doznań, a o przyjemności można zapomnieć. Jakie są tego powody? Jak sobie radzić?

Suchość miejsc intymnych to już nie problem
Z danych wynika, iż więcej niż 20 milionów Amerykanek jest dotkniętych suchością pochwy. Wiele cierpi w milczeniu, wierząc, że to ich prywatna sprawa, wstydliwy problem. Tak samo reagują kobiety na całym świecie.

Przyczyn, które w konsekwencji doprowadzają do suchości pochwy jest wiele. Suchość może pojawić się na każdym etapie życia kobiety. U młodej rozpoczynającej dopiero swoje życie seksualne, w trakcie stosowania antykoncepcji hormonalnej, przy zaburzeniach hormonalnych, ale również przy fizjologicznych zmianach hormonalnych takich jak: zmiany poziomu hormonów podczas cyklu miesięcznego, w ciąży, po porodzie, w trakcie karmienie piersią. W dojrzałym wieku w okresie menopauzy. Przyczyną suchości pochwy mogą być także zabiegi dotyczące wewnętrznych narządów rodnych (macica i przydatki) i inne zabiegi ginekologiczno - chirurgiczne, a także chemioterapia i radioterapia. Ale to nie wszystko. Stosowanie pewnych rodzajów mydła, stosowanie tamponów i prezerwatyw może także prowadzić do niedostatecznego nawilżenia. Kolejną przyczyną mogą być zaburzenia emocjonalne i psychiczne. Osobiste problemy związane z pracą, rodziną lub finansami albo po prostu uczucie zmęczenia i wyczerpania mogą spowodować, że będziesz odczuwała suchość pochwy. Często także ten problem uwidacznia się także u kobiet, które aktywnie uprawiają sporty wyczynowe/wysiłkowe. 

Warto wiedzieć, że nie trzeba cierpieć w milczeniu. Zawsze trzeba mieć odwagę i porozmawiać o tym problemie z partnerem, lekarzem czy przyjaciółką.

Jak i kiedy użyć żelu lub płynu intymnie nawilżającego - lubrykantu?

W sferze nazwijmy to przyjemności, płyn lub żel intymny - nawilżający może być stosowany przed lub w czasie stosunku, aby zwiększyć wilgotność w pochwie. Można go także traktować, jako dodatkowe nawilżenie prezerwatywy.

Natomiast dla kobiet, dla których suchość pochwy staje się bolesnym problemem wkraczającym w zwykłe codzienne funkcjonowanie - nieodzownym jest także stosowanie żelu lub płynu intymnego.

Najlepiej by był on przygotowany w specjalnych aplikatorach dających duży komfort przy stosowaniu w ciągu całego miesiąca. Takim dostępnym produktem na rynku polskim jest Astroglide?  amerykańskiej firmy Biofilm.

Jakie stosować żele lub płyny intymne nawilżające - lubrykanty?

Na rynku jest wiele dostępnych produktów różniących się od siebie ceną, formą, w jakiej występują (żel czy też płyn) Jednakże najważniejszym aspektem dla nas a zarazem naszego zdrowia powinna być jakość oraz skuteczność. Ponadto dostępne produkty na rynku powinny posiadać niezbędne dopuszczenia do obrotu poprzedzone badaniami - najlepiej klinicznymi, co też idzie w parze z tym, że są klasyfikowane ustawowo do grupy tzw. produktów medycznych.

Istotna rzeczą przy zakupie lubrykanta jest także to, aby zwrócić uwagę na zawarte w nim składniki, które mogą być przyczyną alergii i uczuleń a także mogą być niebezpieczne przy stosowaniu z prezerwatywą zwiększając ryzyko jej pęknięcia poprzez zawarte w nich np. oleje czy też tłuszcze.

Idealny wybór jeśli masz nawracające infekcje pochwy i jesteś osobą z alergią to (Astroglide?  bez Gliceryny i Parabenów)

Dlatego dokonując trafnego wyboru lubrykanta należy kierować się tymi wskazówkami lub pytać wprost lekarza czy tez farmaceutę, aby ustrzec się przed niemiłymi niespodziankami.

Na szczególną uwagę zasługuje nowość na rynku polskim - produkt amerykańskiej firmy Biofilm pod marka Astroglide?. Jego formuła została wynaleziona w samym laboratorium NASA, która ze względu na swoją niepowtarzalność i unikalną jakość została opatentowana.

Motto przewodnie produktu Astroglide? - second only to nature?      

Astroglide? - ustępujemy tylko naturze? mówi samo za siebie.

Artykuł sponsorowany
Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także