Jesteś tutaj:

Vitasteron – preparat dla mężczyzn w pytaniach i odpowiedziach

Odpowiadamy na najczęściej zadawane przez pacjentów pytania.

Vitasteron – preparat dla mężczyzn w pytaniach i odpowiedziach

Zdjęcie: e-Magine Art

1. Vitasteron - jakie ma działanie?

Vitasteron to stworzony z myślą o mężczyznach suplement diety. Opakowanie Vitasteronu zawiera 10 kapsułek, które pomagają uzyskać bądź zachować zadowalającą sprawność seksualną oraz podnoszą siły witalne mężczyzny. Kompozycja trzech składników pomaga zwiększyć poziom libido, dba o prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego oraz przedłuża i podnosi jakość erekcji.

2. Kto może używać preparatu Vitasteron? Czy są jakieś ograniczenia w jego stosowaniu?

Preparat Vitasteron przeznaczony jest dla dorosłych mężczyzn w każdym wieku. W przypadku mężczyzn po czterdziestym roku życia pomaga zachować sprawność seksualną, jeśli pojawiają się już problemy z prostatą, a także spada ilość hormonów płciowych w organizmie. W przypadku młodszych mężczyzn, nawet dwudziestolatków problemy ze sprawnością seksualną i brakiem energii często związane są ze stresem, przemęczeniem, brakiem ruchu czy nieodpowiednią dietą. Życie w ciągłym napięciu zmniejsza zasób sił witalnych mężczyzny w każdym wieku.

Preparat Vitasteron przyjmujemy w maksymalnej dawce jednej kapsułki dziennie, spożywanej najpóźniej do godziny przed stosunkiem, najlepiej w trakcie posiłku lub bezpośrednio po nim, aby składniki preparatu właściwie się wchłonęły i zadziałały.

Z uwagi na składniki o działaniu pobudzającym, (a zwłaszcza żeń-szeń), należy robić przerwy w stosowaniu preparatu. Wobec tego zaleca się, aby w przypadku systematycznego zażywania, po dwóch miesiącach zrobić miesiąc przerwy. Jeśli preparatu nie przyjmuje się każdego dnia, taka przerwa nie jest konieczna. Nie jest konieczne również, aby preparat Vitasteron przyjmować codziennie, gdyż wystarczy zażyć jedną kapsułkę w razie potrzeby w sposób podany powyżej.

3. Jaki skład ma preparat Vitasteron i jakie działanie mają jego składniki?

Składniki preparatu Vitasteron mają następujące działanie:
  • żeń-szeń - roślina od wieków używana w Chinach jako afrodyzjak, także o działaniu zwiększającym siły witalne organizmu, dodającym energii, zwiększającym odporność na stres, pomaga zachować sprawność seksualną i umysłową
  • mleczko królewskie - jest to niezwykle odżywcze mleczko, które w naturze jest pokarmem dla królowej pszczół. Mleczko królewskie ma działanie stymulujące i pobudzające, dodaje energii, posiada właściwości afrodyzyjne, wspomaga kondycję organizmu
  • palma sabalowa - to roślina, która wspomaga prawidłowe funkcjonowanie prostaty i męskich dróg moczowych, stosowana w łagodnym przeroście prostaty sprzyja utrzymaniu jej w dobrym stanie

4. Czym różni się preparat Vitasteron od preparatów o podobnym działaniu? Jakie są opinie na jego temat?

Vitasteron jest jedynym preparatem o powyżej wymienionym składzie na rynku. Inne preparaty zawierają również stymulatory, substancje o działaniu androgennym, zwiększające ilość testosteronu w organizmie, jednak kompozycja żeń-szenia, mleczka królewskiego i palmy sabalowej jest dostępna tylko w preparacie Vitasteron.

Opinie na temat preparatu Vitasteron udzielane przez internautów są bardzo pozytywne, podkreśla się jego skuteczność i konkurencyjną cenę w stosunku do preparatów o podobnym przeznaczeniu.

5. Czy preparat Vitasteron można bezpiecznie łączyć z innymi lekami i suplementami diety? Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do stosowania tego preparatu?

Preparat Vitasteron można bezpiecznie łączyć z suplementami diety, które nie zawierają w składzie wyciągu z żeń-szenia, aby nie przekroczyć dawki tej substancji. Również z uwagi na obecność wyciągu z żeń-szenia nie należy łączyć preparatu Vitasteron z warfaryną (lek przeciwzakrzepowy) i jest to główne przeciwwskazanie do używania tego suplementu diety.

Obecność w preparacie wyciągu z żeń-szenia stwarza ryzyko wystąpienia tzw. syndromu żeń-szeniowego, który objawia się wzrostem ciśnienia krwi, należy więc pamiętać o wspomnianych wcześniej przerwach przy regularnym stosowaniu preparatu. Zwłaszcza w przypadku osób z nadciśnieniem, które muszą je kontrolować w trakcie przyjmowania preparatu, gdyż obecny w składzie żeń-szeń może ciśnienie podnosić.

Magdalena Bartosik

Konsultacja: mgr farm. Aleksandra Uruszczak
Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także