Jesteś tutaj:

Z dobrym nastrojem w każdy dzień

W słoneczny, wiosenny dzień chciałoby się śpiewać „zielono mi i spokojnie..”. Tymczasem tak wiele sytuacji potrafi zachwiać dobre samopoczucie i owy spokój. Codzienny natłok obowiązków, presja uciekającego czasu, problemy własne i rodziny, temu musi stawić czoła każda kobieta. Jak w tym zgiełku zachować dobry nastrój, energię i jasność umysłu?

Z dobrym nastrojem w każdy dzień

Zdjęcie: Purple Sherbet Photography

W słoneczny, wiosenny dzień chciałoby się śpiewać „zielono mi i spokojnie..”. Tymczasem tak wiele sytuacji potrafi zachwiać dobre samopoczucie i owy spokój. Codzienny natłok obowiązków, presja uciekającego czasu, problemy własne i rodziny, temu musi stawić czoła każda kobieta. Jak w tym zgiełku zachować dobry nastrój, energię i jasność umysłu?

Bycie kobietą to nie lada wyzwanie. Pogodzenie obowiązków między domem a pracą wymaga opanowania sztuki robienia kilku rzeczy na raz. Dzieląc czas między potrzeby własne i całej rodziny nieraz popadamy w znużenie i zniechęcenie. W pośpiechu gubimy dobry humor i radość życia, a zły nastrój łatwo udziela się naszym bliskim.

Stawiając sobie zbyt wysokie wymagania i przejmując na siebie kolejne obowiązki, niepotrzebnie narażamy się na stres i przemęczenie. Tym bardziej, że czyha na nas dużo więcej „męczących”, niezależnych od nas sytuacji.

Można tu wspomnieć o przesileniu wiosennym, gdy zamiast wyczekiwanego zastrzyku energii przychodzi znużenie. Nie tylko meteopaci narzekają wtedy na rozkojarzenie, apatię czy nadmierną senność. Nagle zmieniające się warunki pogodowe i huśtawki ciśnienia atmosferycznego potrafią skutecznie rozdrażnić zmęczony zimą organizm.

Taki spadek nastroju dopada równie często podczas przesilenia jesiennego czy długich, zimowych wieczorów. Krótkie dni potrafią skutecznie zepsuć nastrój. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że przy niedoborze światła słonecznego obniża się wydzielanie tzw. hormonu szczęścia – serotoniny.

A co gdy zaraz po powrocie z wymarzonego urlopu, obezwładnia nas zmęczenie? Gdy po zabieganym dniu, mamy problem, by skupić uwagę na akcji w czytanej książce?

Odpowiedzią na problem wielu kobiet może być suplement diety HEPI. Preparat został skomponowany z myślą o paniach narażonych na codzienny stres i przemęczenie. Unikalne miejsce na rynku zapewnia mu bezkonkurencyjny skład – połączenie wysokiej dawki kwasu tłuszczowego omega-3 pozyskiwanego z alg morskich z guaraną i zestawem witamin z grupy B. Ten „koktajl dla mózgu” pomoże zachować dobre samopoczucie, zwalczyć znużenie i poprawić kondycję intelektualną.
Wiele badań klinicznych dowodzi znaczącej roli kwasów omega-3 dla prawidłowego rozwoju mózgu oraz utrzymania sprawności intelektualnej. DHA (kwas dokozaheksaenowy) obok innych kwasów omega-3, ma istotny wpływ na tworzenie się struktury mózgu i krążących w nim przekaźników. Uczestniczy w procesie powstawania nowych komórek nerwowych. A budując błony komórkowe neuronów, zapewnia sprawne przekazywanie sygnałów między strukturami mózgu. DHA dba o wydajne funkcjonowanie układu nerwowego, co przekłada się na poprawę pamięci i koncentracji oraz dobre samopoczucie. Pojawiają się również doniesienia o roli DHA jako naturalnego środka przeciwdepresyjnego i stabilizującego nastrój. Porcja nienasyconych kwasów tłuszczowych dostarczanych do organizmu z tłustymi rybami morskimi czy owocami morza często jest niewystarczająca. Dlatego warto rozważyć ich dodatkową suplementację. DHA zawarty w preparacie HEPI pochodzi z bezpiecznego, wolnego od zanieczyszczeń źródła jakim jest olej z alg morskich Schizochytrium limacinum.

Suplement diety HEPI łączy dobroczynne działanie DHA ze stymulującym wpływem guarany. Zawarty w kapsułkach ekstrakt z Paulinia guarana ma dokładnie określoną zawartością kofeiny, która w odróżnieniu od kawy pobudza łagodniej, ale dłużej. Cenne właściwości guarany od wieków wykorzystują mieszkańcy Ameryki Południowej. Napary z rośliny miały być dla Indian zastrzykiem energii rozjaśniającym umysł, zwiększającym czujność i mobilizującym siły. Ten naturalny środek stymulujący wzmacnia sprawność fizyczną oraz intelektualną. Dodatkowo guarana jako antyoksydant, chroni komórki organizmu przed przedwczesnym starzeniem. Dzięki temu HEPI dba nie tylko o dobrą kondycję układu nerwowego, ale pomaga zwalczyć zmęczenie i senność, wzmacnia koncentrację i zdolność zapamiętywania.

Liczne diety mające poprawić funkcjonowanie mózgu zalecają spożywanie produktów bogatych w witaminy z grupy B. Stosując preparat HEPI uzupełniamy dietę w witaminę B6, kwas foliowy oraz witaminę B12. Witaminy te są niezbędne do prawidłowej pracy układu nerwowego. Uczestniczą w tworzeniu osłonek mielinowych otaczających nerwy oraz w produkcji sterujących nastrojem neuroprzekaźników. Regulując przemiany biochemiczne pośredniczą w pozyskaniu energii potrzebnej do prawidłowej pracy mózgu. Witamina B6 stabilizuje samopoczucie, kwas foliowy pomaga pokonać znużenie, a razem z witaminą B12 wpływają na poprawę pamięci.

Ten kompleksowy skład HEPI czyni z preparatu rozwiązanie dla kobiet, które narażone na codzienny stres pragną zachować dobry nastrój i energię oraz poprawić sprawność intelektualną. HEPIpomoże pokonać zmęczenie wywołane nadmiarem pracy, natłokiem obowiązków czy zmianami pogody. Także zróżnicowana dieta, odpowiednia porcja ruchu i komfortowy sen pomogą odzyskać energię.
Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także