Jesteś tutaj:

Popraw sobie humor!

Nikogo nie trzeba przekonywać, że szczęśliwi ludzie wiodą lepsze życie. Jednak codzienny stres, obowiązki, zmartwienia przytłaczając swym ogromem, zabierają nam całą radość. W natłoku zajęć zapominamy o tym, że małe przyjemności mogą przywrócić nam uśmiech i lepsze samopoczucie. Poniżej prezentujemy kilka z nich.

Popraw sobie humor!

Zdjęcie: BiscuiTsi

Nikogo nie trzeba przekonywać, że szczęśliwi ludzie wiodą lepsze życie. Jednak codzienny stres, obowiązki, zmartwienia przytłaczając swym ogromem, zabierają nam całą radość. W natłoku zajęć zapominamy o tym, że małe przyjemności mogą przywrócić nam uśmiech i lepsze samopoczucie.

Pobaw się ze swoim puchatym czworonogiem!

Niezależnie od tego, czy jesteś zwolennikiem psów czy kotów – poświęć im trochę więcej czasu w ciągu dnia. Z pewnością będziesz szczęśliwszy. Domowe futrzaki to prawdziwe fabryki dobrego samopoczucia. Amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu w Missouri odkryli, że zwykła, kilkunastominutowa zabawa z psem na spacerze uwalnia w naszym organizmie serotoninę, prolaktynę i oksytocynę (hormony szczęścia) oraz obniża poziom odczuwalnego stresu. Co więcej, to samo dotyczy kotów. Zatem nie wymawiajmy się brakiem czasu dla swoich pupilów, bo na zabawie z nimi możemy tylko skorzystać.

Uśmiechnij się do siebie!

Być może brzmi to jak porada z tandetnego poradnika, jednak to naprawdę działa. Dowiedziono, że sama czynność uśmiechania, nawet jeśli uśmiech jest markowany, polepsza samopoczucie. Związane jest to z aktywacją tej części mózgu, która odpowiedzialna jest za poczucie szczęścia – zatem uśmiechaj się nie tylko, gdy czujesz się szczęśliwa, ale także wtedy, gdy ci smutno, a z pewnością poczujesz się lepiej.

Jedz dla radości

Niektóre produkty spożywcze są bardziej "szczęśliwe" od innych. Jak dowiedziono na Uniwersytecie w Pitsburgu, kwasy omega-3 zawarte m.in. w rybach obniżają ryzyko wystąpienia depresji. Ponadto warto pogryzać orzechy ze względu na zawarte w nich antyoksydanty i popijać sok pomarańczowy – zastrzyk serotoniny.

Jeśli chcesz poczytać więcej o diecie szczęścia, zajrzyj tutaj

Przytulaj i bądź przytulany

Dotyk uwalnia podnoszące na duchu i polepszające nastrój endorfiny oraz serotoninę. Zmniejsza ciśnienie krwi, uspokaja i sprawia, że czujemy się zrelaksowani, wypoczęci - szczęśliwsi. Nie ma nic złego w okazywaniu uczuć, zatem przytulajmy rodzinę, przyjaciół i bliskich.

Zrób coś dla sztuki

Uważasz, że nie masz talentu? Nic nie szkodzi, w końcu nie musisz od razu malować czy pisać jak mistrz pędzla i pióra. Ważnym jest, byś postarał się wyrazić siebie – lepiąc, rzeźbiąc, malując, pisząc. Możesz odkryć w sobie nową pasję – do pisania bloga, ręcznego wyrabiania kolczyków czy modnych obecnie przedmiotów decoupage. Najważniejszym jednak jest to, że tworzenie pomaga nam wypowiedzieć rzeczy, których nie potrafimy wysłowić werbalnie. A przy tym zapewnia mnóstwo zabawy i radości.

Źródło: health.com
Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także