Jesteś tutaj:

Food Detective - test do wykrywania nietolerancji pokarmowych

Nietolerancja pokarmowa jest stanem, w którym może pojawić się wiele niespecyficznych objawów ze strony różnych układów naszego organizmu. Dlatego najczęściej jest trudna do zdiagnozowania.

Food Detective - test do wykrywania nietolerancji pokarmowych

Nietolerancja pokarmowa jest stanem, w którym może pojawić się wiele niespecyficznych objawów ze strony różnych układów naszego organizmu. Dlatego najczęściej jest trudna do zdiagnozowania. Osoby dotknięte nietolerancją pokarmową często cierpią latami, nie wiedząc jakie podjąć kroki, aby znowu móc cieszyć się normalnym życiem i aktywnością. Ocenia się, że u około 45% populacji można rozpoznać nietolerancje pokarmowe.

Cechy nietolerancji pokarmowej

 • objawy związane z nietolerancją pokarmową występują późno, od kilku godzin do 3 dni po spożyciu danego pokarmu, dlatego najczęściej objawy nie są kojarzone z jedzonym pokarmem,
 • objawy nietolerancji wiążą się z przewlekłym występowaniem różnego rodzaju dolegliwości dotyczących całego organizmu,
 • rzadko stanowi zagrożenie życia,
 • może być kontrolowana przez badanie poziomu przeciwciał IgG - układ immunologiczny produkuje zwiększoną ilość przeciwciał klasy IgG przeciw pokarmom, których organizm "nie lubi".

Objawy nietolerancji pokarmowej

 • Objawy ze strony przewodu pokarmowego: wzdęcia, zaparcia, biegunka, kolka, nudności,  otyłość, zatrzymanie wody w organizmie.
 • Problemy skórne: atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, wysypki, pokrzywka, swędzenie.
 • Objawy ze strony układu ruchu: bóle stawów, bóle mięśni, osłabienie.
 • Objawy ze strony układu oddechowego: nieżyt nosa, zapalenie zatok, astma.
 • Objawy ze strony ośrodkowego układu nerwowego: migreny, bóle głowy, zaburzenia koncentracji, zmiany nastroju i zachowania, objawy depresji, lęk, zmęczenie i nadmierne pobudzenie.
Jeżeli któreś z powyżej wymienionych objawów występują u Ciebie od dłuższego czasu, pomocne może okazać się wykonanie testu FOOD DETECTIVE. Gdyż objawy te, mogą być właśnie wyrazem nietolerancji pokarmowej. Test za pomocą kropli krwi z opuszki palca, wykrywa pokarmy powodujące nadprodukcję przeciwciał klasy IgG, czyli te których organizm nie toleruje. Dzięki testowi FOOD DETECTIVE możliwe jest natychmiastowe wykluczenie takich pokarmów z diety, co przyczynia się to do zniwelowania przewlekłych i niejednokrotnie męczących objawów.

U pacjentów, którzy wykryli za pomocą testu FOOD DETECTIVE nietolerancję pokarmową, zaleca się, aby dalsze postępowanie terapeutyczne było prowadzone przez dietetyków.

Test FOOD DETECTIVE służy do samodzielnego wykrywania nietolerancji pokarmowej, który w wygodny sposób przeprowadzisz we własnym domu. Nie musisz iść do lekarza, ani czekać tygodniami na wyniki badań z laboratorium. Test jest łatwy do przeprowadzenia, dzięki załączonemu przewodnikowi. Ponadto jest bezpieczny, dokładny, wiarygodny i szybki. Wyniki w badaniu Food Detective pojawiają się po zaledwie 40 minutach!

Anna Machura


Spodobał Ci się artykuł? Chcesz poznać nasze rady jak walczyć alergią?

Pobierz DARMOWY PORADNIK Alergika

"Alergia w pytaniach i odpowiedziach

Rozwiej wątpliwości dotyczące alergii i sposobów jej zwalczania!"


Komentarze(0)

  Znaleziono również w


  Polecamy również


  Zobacz Także