Jesteś tutaj:

Zażywasz antybiotyk? Weź synbiotyk!

Szczególnie w okresie niskich temperatur, przy zmiennej pogodzie - narażeni jesteśmy na rozwój chorób o podłożu bakteryjnym. Niejednokrotnie lekarz może nam przepisać antybiotyk. Jeżeli już do tego dojdzie - pamiętajmy o stosowaniu niezbędnej przy antybiotykoterapii tzw. osłonie.

Zażywasz antybiotyk? Weź synbiotyk!

Antybiotyki to leki stosowane na choroby o podłożu bakteryjnym. Lekarze zwykle przepisują je na choroby dróg oddechowych takie jak angina, zapalenie gardła, ale nie tylko. Antybiotyki stosowane są np. na trądzik, stany zapalne układu moczowego, miejsc intymnych. Bardzo ważna jest profilaktyka okołoantybiotykowa, czyli takie postępowanie, które ma na celu zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia niepożądanych działań antybiotyków.

Antybiotyki pustoszą nasz organizm

Antybiotyki - zwalczają bakterie, nie tylko te chorobotwórcze. Leki z grupy antybiotyków działają zarówno na bakterie będące przyczyna choroby, jak i na naszą florę fizjologiczną. Antybiotyki w dość szybkim czasie mogą doprowadzić do wyjałowienia naszego organizmu z przyjaznych bakterii.Niesie to za sobą niebezpieczeństwo namnożenia chorobotwórczych organizmów m.in.:
  • w przewodzie pokarmowym - co może doprowadzić do wystąpienia: biegunek, zapalenia jelit, rzekomobłoniastego zapalenia jelit;
  • w miejscach intymnych - co u kobiet skutkuje rozwojem najczęściej grzybicy pochwy i stanów zapalnych.
Aby zapobiec wyjałowieniu organizmu z dobroczynnych bakterii - pacjentom stosującym antybiotyki zaleca się przyjmowanie tzw. osłony czyli probiotyków.

Probiotyki - to nic innego jak preparaty zawierające dobroczynne bakterie, które przyjmowane w czasie antybiotykoterapii pomogą uzupełnić nam poziom własnej dobroczynnej flory fizjologicznej.

Synbiotyk - coś więcej niż probiotyk

Bakterie zawarte w preparatach dostępnych w aptece mają za zadanie kolonizację w pierwszej kolejności przewodu pokarmowego. Aby tego dokonać, muszą mieć odpowiednie warunki do rozwoju i muszą się czymś odżywiać. Intuicyjnie rozumiemy, że pożywką dla tych mikroorganizmów będzie to co spożywamy. I słusznie. Bakterie (najczęściej) odżywiają się nie trawionymi przez nas pokarmami. Jednak - w czasie poważnych chorób niejednokrotnie cierpimy na brak apetytu. Jeżeli my nie jemy, dobroczynne bakterie nie mają odpowiednich dla swojego rozwoju warunków. Co w takiej sytuacji?

Z pomocą przychodzą synbiotyki - preparaty zawierające nie tylko odpowiednią pulę bakterii probiotycznych, ale również tzw. PREbiotyk. Jako prebiotyki wykorzystywane są najczęściej tzw. oligosacharydy - np. inulina, ale również fruktooligosacharydy czy błonnik.

MULTILAC - innowacyjna technologia


MULTILAC to nowoczesny synbiotyk przeznaczony dla wszystkich tych, którzy stosują antybiotykoterapię.

MULTILAC posiada wszystkie cechy skutecznej osłony w czasie antybiotykoterapii:

1. Jest synbiotykiem, czyli stanowi połączenie dobroczynnych bakterii i pożywki - oligofruktozy;

2. Ma bardzo bogaty skład - MULTILAC zawiera, aż 9 szczepów bakterii (4,5 mld CFU);

3. Nie wymaga przechowywania w lodówce, jak niektóre inne preparaty probiotyczne;

4. Zastosowanie w procesie produkcji kapsułek MULTILAC specjalnej technologii MURE zapewnia zwiększoną trwałość i aktywność bakterii probiotycznych.


Przeprowadzone badania dowiodły, że zastosowana w procesie produkcji - technologia MURE czyni kapsułki preparatu MULTILAC bardziej odporne na działanie soków żołądkowych w porównaniu do innych preparatów osłonowych. Jest to niezwykle ważne, ponieważ silnie kwaśne środowiska żołądka może doprowadzić do inaktywacji bakterii zawartych w przyjmowanych preparatach. Preparat MULTILAC, jak pokazują wyniki badań jest odporny na to działanie.


MULTILAC chroni przed niepożądanymi skutkami antybiotykoterapii: rozwojem szkodliwych mikroorganizmów i biegunkami.

Jak należy stosować MULTILAC?

Dzięki bogatemu składowi preparatu MULTILAC - aż 9 szczepów bakteryjnych w łącznej liczbie 4,5 mld CFU* - sprawia, że wystarczy przyjmować 1 kapsułkę dziennie. MULTILAC może być stosowany przez dorosłych i dzieci, które potrafią połknąć kapsułkę.

Preparat MULTILAC należy przyjmować 2 godziny po przyjęciu antybiotyku lub na 2 godziny przed.

Po zakończonej kuracji antybiotykami warto kontynuować przyjmowanie synbiotyku MULTILAC (przez 1-2 tygodnie), aby odbudować florę fizjologiczną. MULTILAC można przyjmować dłużej - całkowite odtworzenie flory fizjologicznej może potrwać nawet kilka miesięcy.


*CFU - colony forming unit - jednostka tworząca kolonię bakteryjną

Artykuł sponsorowany
Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także