Jesteś tutaj:

Znajdź skuteczny sposób na piękne nogi

Nadeszły ciepłe, słoneczne dni. Odpoczniemy po długiej zimie ale równocześnie przypomną nam o sobie stare problemy - czyli nasze nogi. Zimą jakby mniej bolały, mniej puchły. Teraz z pojawieniem się słońca znowu stają się coraz cięższe, bolesne, piekące i obrzęknięte. Nocą budzą nas bolesne skurcze łydek.

Znajdź skuteczny sposób na piękne nogi

Zdjęcie: Richard foster

Nadeszły ciepłe, słoneczne dni.

Odpoczniemy po długiej zimie ale równocześnie przypomną nam o sobie stare problemy - czyli nasze nogi. Zimą jakby mniej bolały, mniej puchły. Teraz z pojawieniem się słońca znowu stają się coraz cięższe, bolesne, piekące i obrzęknięte. Nocą budzą nas bolesne skurcze łydek.

A przecież tak być nie musi!

Wymienione powyżej objawy towarzyszą najczęściej przewlekłym zaburzeniom żylnym.

Proszę przyjrzeć się swoim nogom. Większość z nas odnajdzie na nich objawy tego schorzenia- bardzo drobne, poszerzone naczynia żylne, tak zwane pajączki, a obok często duże żylaki.

Zauważamy czasami zmianę zabarwienia skóry oraz siatkę drobnych naczyń przy kostkach. A często towarzyszą im narastające w ciągu dnia obrzęki. Zmiany nie leczone doprowadzają do trwałego uszkodzenia skóry, jej zwłóknienia, przebarwienia w nawet do otwarcia niegojących ran.

Dlatego należy zasięgnąć porady flebologa, specjalisty zajmującego się leczeniem schorzeń żył, aby potwierdzić rozpoznanie i rozpocząć prawidłową profilaktykę i leczenie. Leczenie obejmuje, oprócz zabiegów operacyjnych, stosowanie kompresji(ucisku) oraz leków flebotropowych działających bezpośrednio na naczynia żylne.

Często zaawansowanie schorzenia powoduje, że niezbędne staje się leczenie chirurgiczne lecz w redukowaniu uciążliwych dolegliwości niezastąpione są leki.


Najlepiej przebadanym i najskuteczniej działającym lekiem poprawiających krążenie żylne jest diosmina.

Otrzymujemy ją za pomocą obróbki chemicznej substancji ekstrahowanej z suszonej skórki specjalnej odmiany pomarańczy uprawianej min. w Hiszpanii i Ameryce Południowej.

Do najlepiej opracowanych należy preparat Phlebodia zawierający diosminę w postaci granulek łączonych metodą koagregacji (granulki łączą się ze sobą bez używania substancji wiążących) w tabletkach pokrytych osłonką ułatwiającą połykanie.


Phlebodia stosowana raz dziennie poprawia przepływ żylny i limfatyczny, usprawnia mikrokrążenie, zmniejsza obrzęki oraz dolegliwości bólowe.

Niektórzy pacjenci wymagają stosowania leku przez wiele miesięcy, inni w okresie zaostrzenia objawów.

Tak więc , gdy dokuczy nam letnia aura zasięgnijmy porady flebologa i zastosujmy lek w którym zamknięty błysk południowego słońca przyniesie ulgę naszym zmęczonym nogom.

lek. med. spec. chirurg Jarosław Rosochacki, flebolog, Centrum Medyczne FLEBO.

Phlebodia zmniejsza objawy niewydolności krążenia w obrębie kończyn dolnych:

  • zmniejsza obwód kostki
  • zmniejsza objawy żylaków nóg
  • pomaga zwalczać ból nóg
  • zmniejsza uczucie ciężkości nóg

Phlebodia to jedyna dostępna na rynku diosmina koagregowana

Stosowanie: 1 tabletka dziennie = 1 opakowanie miesięcznie

Więcej informacji udziela: Abbott Products Polska Sp. z o. o., ul. Orzycka 6, Warszawa

www.phlebodia.pl

Opracowano na podstawie:

1) Witkowski K. Przewlekła choroba żylna - wybrane zagadnienia z badania ankietowego chorych leczonych preparatem Phlebodia. Przegląd Flebologiczny 2006; 14(4): A7-A11 - zmniejszenie opuchlizny nóg w subiektywnej ocenie pacjentów.

Artykuł Sponsorowany


Phlebodia - skrócona informacja o leku.

Nazwa produktu leczniczego i nazwa powszechnie stosowana: PHLEBODIA, 600 mg, tabletki powlekane (Diosminum). Skład jakościowy i ilościowy: 1 tabletka zawiera 600 mg diosminy. Pełen wykaz substancji pomocniczych, patrz Charakterystyka Produktu Leczniczego. Postać farmaceutyczna: tabletki powlekane. Wskazania terapeutyczne do stosowania: zmniejszenie objawów niewydolności krążenia żylnego w obrębie kończyn dolnych (żylaki kończyn dolnych), uczucia ciężkości nóg, bólów, dolegliwości spowodowanych zespołem niespokojnych nóg zmuszających do zmiany pozycji ciała. Krótkotrwałe leczenie objawowe żylaków odbytu w okresie zaostrzeń dolegliwości. Dawkowanie i sposób podawania. Droga podania: doustna. Niewydolność krążenia żylnego w obrębie kończyn dolnych: 1 tabletka na dobę (600 mg/dobę), rano na czczo. Zaostrzenie dolegliwości żylaków odbytu: 2 do 3 tabletek na dobę (1200 mg/dobę do 1800 mg/dobę), razem z posiłkiem. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na diosminę lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Stosowania produktu leczniczego nie zaleca się w okresie karmienia piersią. Ciąża lub laktacja. Ciąża: badania na zwierzętach nie wykazały działania teratogennego, nie zaobserwowano działania szkodliwego dla płodu. W związku z tym, nie należy spodziewać się działania teratogennego u ludzi (substancje, wywołujące uszkodzenia płodu u ludzi zazwyczaj były teratogenne również u zwierząt). Obserwacje kliniczne nie wykazały uszkodzenia ani działania toksycznego na płód. Jednakże brak wystarczających danych, aby wykluczyć ryzyko. W związku z tym produkt może być stosowany w czasie ciąży jedynie gdy jest to konieczne. Laktacja: brak danych na temat przenikania produktu do mleka kobiet karmiących piersią. Leczenie nie jest zalecane w czasie karmienia piersią. Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania. Żylaki odbytu: W przypadku, gdy występuje nasilenie objawów choroby hemoroidalnej, przyjmowanie produktu nie zwalnia z leczenia chorób odbytu. Leczenie objawów związanych z żylakami odbytu powinno być krótkotrwałe. Jeśli objawy nie ustąpią szybko, należy wykonać badanie proktologiczne i zastosować odpowiednie leczenie. Działania niepożądane: odnotowano bardzo rzadko działania niepożądane dotyczące zaburzeń żołądka i jelit rzadko wymagające odstawienia produktu. Podmiot odpowiedzialny posiadający pozwolenie na dopuszczenie do obrotu: LABORATOIRES INNOTHERA 22 Avenue Aristide Briand 94110 Arcueil, Francja. Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: pozwolenie MZ nr 10202. Kategoria dostępności: lek dostępny bez recepty – OTC.

Niniejsza informacja została przygotowana dnia 2011.02.10 na podstawie Charakterystyki Produktu Leczniczego, z którą należy się zapoznać przed zastosowaniem leku. Dodatkowe informacje dostępne są w Abbott Laboratories Poland Sp. z o.o., ul. Postępu 21B, 02-676 Warszawa, tel.: 22 319 12 00, fax: 22 319 12 01, web: www.abbott.pl, www.abbottgrowth.pl.


Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także