Jesteś tutaj:

Twoje życie może wreszcie smakować inaczej

Pieczenie w przełyku, uporczywy ból, nieprzyjemny posmak w ustach...to dolegliwości, z którymi na co dzień zmaga się 7% Polaków. Co trzecia osoba w naszym kraju cierpi z powodu zgagi przynajmniej raz w miesiącu. Powoduje ją cofanie się treści żołądkowej do przełyku. Medycyna nazywa to refluksem żołądkowo-przełykowym.

Twoje życie może wreszcie smakować inaczej
Do typowych objawów zgagi, takich jak uczucie pieczenia w przewodzie pokarmowym, mogą dołączyć kolejne, znacznie poważniejsze, na przykład uporczywy ból promieniujący do gardła i krtani. W takich przypadkach zgaga nie tylko skutecznie uprzykrza życie, ale wręcz uniemożliwia normalne funkcjonowanie.
Mimo, iż problem zgagi dotyka tak wielu osób i jest schorzeniem dość powszechnym, nie znaczy to, że jego objawy można zignorować. Należy pamiętać, że nieleczona zgaga może prowadzić do groźnych, czasem nieodwracalnych, powikłań:
  • zaburzeń motoryki górnego odcinka przewodu pokarmowego i zapalenia przełyku, spowodowanych nadmiernym pobudzaniem zakończeń nerwowych i podrażnieniem błony śluzowej przełyku przez kwas solny i pepsynę,
  • pojawienia się astmy i chronicznego kaszlu,
  • czy wreszcie powstania nadżerki przełyku i łuskowacenia komórek w dolnej części przełyku (tzw. przełyk Barretta), które zwiększają ryzyko wystąpienia nowotworów przełyku.

Każdy kto zetknął się z tym schorzeniem wie, jak duże znaczenie ma szybka i skuteczna pomoc. Idealny lek musi nie tylko przynosić ulgę, ale także być w pełni bezpieczny. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że zgaga to problem, który dotyka połowy kobiet w ciąży.

Skuteczna terapia teraz także bez recepty
Na polskim rynku, niedawno, pojawiła się substancja czynna, którą do tej pory można było kupić tylko za okazaniem recepty - omeprazol. Jedna z najskuteczniejszych oraz najbezpieczniejszych substancji czynnych stosowanych w leczeniu zgagi, jest teraz dostępna dla pacjentów pod postacią leku Bioprazol Bio. Poprzez hamowanie nadmiernego wydzielania kwasu żołądkowego, Bioprazol Bio skutecznie łagodzi objawy zgagi oraz rekfluksu i jednocześnie usuwa ich przyczynę. Wiele badań przeprowadzonych na omeprazolu potwierdza jego skuteczność i bezpieczeństwo, a co więcej wskazuje na wyższą skuteczność w porównaniu do ranitydyny, zawartej np. w leku Ranigast. Omeprazol działa dłużej niż ranitydyna. Ponadto, jego częste stosowanie nie wywołuje uodpornienia organizmu na działanie leku w przeciwieństwie do wielu leków stosowanych w leczeniu zgagi.

Omeprazol jest najdłużej obecnym na rynku, wielokrotnie poddawanym testom Inhibitorem Pompy Protonowej o udokumentowanym profilu bezpieczeństwa działania. Bioprazol Bio to pierwszy na polskim rynku preparat na bazie omeprazolu, dostępny bez recepty, dający tak pozytywne wyniki leczenia. Co istotne, nie wchodzi w interakcje z lekami antykoncepcyjnymi oraz po konsultacji z lekarzem może być stosowany nawet przez kobiety w ciąży i u dzieci.

1 kapsułka Bioprazol Bio przyjęta przed posiłkiem (najlepiej ok. 30 minut przed śniadaniem) pozwala na rozpoczęcie wchłaniania leku jeszcze przed rozpoczęciem wchłaniania pokarmu, dzięki czemu wydzielanie oraz niekorzystne działanie kwasu solnego będą już ograniczone. Po zażyciu pierwszej, uderzeniowej dawki leku równej 20 mg omeprazolu(2 kapsułki) co drugi pacjent może spodziewać się całkowitego ustąpienia objawów zgagi w ciągu 24 godzin, natomiast większość pacjentów może spodziewać się znacznego złagodzenia objawów zgagi.
Bioprazol Bio, podobnie jak inne Inhibitory Pompy Protonowej dostępne bez recepty, można stosować maksymalnie przez okres 14 dni. Jeśli objawy zgagi lub refluksu nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem, który zdecyduje o dalszej terapii. Nie ustępujące objawy mogą być spowodowane przez poważniejsze dolegliwości.

Optymalizacja kosztów leczenia
Każdy pacjent poddawany leczeniu zwraca uwagę na jego koszty. Po analizie rynku farmaceutycznego, biorąc pod uwagę skuteczność oraz czternastodniową kurację, leczenie omeprazolem zawartym w Bioprazol Bio jest zdecydowanie najbardziej korzystną terapią wśród najskuteczniejszych leków na zgagę dostępnych bez recepty.

Wspomaganie kuracji
Należy zwrócić uwagę, że przy skłonnościach  do zgagi i refluksu, nie przestrzeganiu diety, oraz stosowaniu używek takich jak kawa, papierosy, alkohol, objawy mogą powracać. Dlatego też leczenie zgagi można - i należy - wspomagać niefarmakologicznymi metodami. Aby zwiększyć skuteczność terapii farmakologicznej, warto zmienić tryb życia i niewłaściwe nawyki żywieniowe. Dotyczy to zwłaszcza ograniczenia ilości spożywanych tłuszczów, picia zbyt dużych ilości alkoholu i kawy, zredukowania nadmiernej masy ciała, unikania ostrych przypraw, a także jedzenia krótko przed snem. Należy jeść małe porcje pokarmów, za to częściej - nawet do 5 razy dziennie. Zaraz po posiłku nie powinno się wykonywać ćwiczeń fizycznych. Warto natomiast rzucić palenie, unikać stresujących sytuacji i zadbać o właściwe ułożenie ciała podczas snu - używając kilku poduszek, które spowodują, że głowa będzie uniesiona wyżej niż żołądek. Zapobiegnie to cofaniu się kwasu żołądkowego do przełyku. Stosowanie się do tych podstawowych zaleceń w trakcie leczenia farmakologicznego zmniejsza ryzyko nawrotu choroby w późniejszym czasie.
Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także