Jesteś tutaj:

Prenatal UroCare – żurawina dla kobiet w ciąży i karmiących

Odwiedzanie łazienki co 5 minut, planowanie każdego wyjścia z domu pod kątem dostępności toalet po drodze – to obrazki na stałe wpisane w codzienność kobiety w ciąży. Stale powiększająca się macica uciska na pęcherz moczowy, co zmusza przyszłe mamy do ciągłej bieganiny.

Prenatal UroCare – żurawina dla kobiet w ciąży i karmiących
Odwiedzanie łazienki co 5 minut, planowanie każdego wyjścia z domu pod kątem dostępności toalet po drodze – to obrazki na stałe wpisane w codzienność kobiety w ciąży. Stale powiększająca się macica uciska na pęcherz moczowy, co zmusza przyszłe mamy do ciągłej bieganiny.

Każda kobieta, ze względu na specyficzną budowę anatomiczną, jest narażona na stany zapalne dróg moczowych. Winne są temu bliskość odbytu i ujścia układu moczowego, a także znacznie krótsza od męskiej cewka moczowa. Najczęstszą infekcją jest bezobjawowy tzw. bakteriomocz, który sam w sobie w większości przypadków nie wymaga leczenia. Jednakże, jak każda infekcja organizmu, może przeistoczyć się w poważniejszy stan i doprowadzić do powikłań. Różnica między traktowaniem stanu zapalnego u kobiety ciężarnej i tej, która nie spodziewa się dziecka jest związana ze zwiększonym prawdopodobieństwem ewentualnych powikłań u kobiety ciężarnej, a także u płodu. Działanie estrogenu i progesteronu powoduje przekrwienie układu moczowego. W efekcie zwiększa możliwość rozprzestrzeniania się zakażenia w organizmie matki, a więc i potencjalnego zagrożenia dla dziecka. W okresie ciąży zarówno przyszłe mamy, jak i ich lekarze kładą nacisk na leczenie infekcji, w miarę możliwości, nie wymagające podania antybiotyku. To ważne zarówno dla organizmu matki, jak i dziecka, aby było to faktycznie ostateczne rozwiązanie.

Co jednak zrobić mając świadomość, że nieleczone infekcje układu moczowego w okresie ciąży mogą prowadzić do powikłań? Stosowanie naturalnych składników, zawierających znaczne ilości związków korzystnych dla układu moczowego, wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Tradycyjnie stosowanym na infekcje tego typu środkiem jest żurawina. Owoce rosnące wyłącznie na półkuli północnej, przyczyniają się do zmniejszenia symptomów zakażenia dróg moczowych, zmniejszają bezobjawowy bakteriomocz i – co ważne - są uznawane za bezpieczne do stosowania w okresie ciąży. Żurawina zapobiega przywieraniu bakterii E. Coli, którymi najczęściej zakażamy układ moczowy przez nieprawidłową higienę intymną, do błony pęcherza moczowego. Osłabia ich zdolność do zabijania korzystnych drobnoustrojów. Sprawia, że bakterie stają się bardziej „okrągłe” dzięki czemu są łatwiej i szybciej wydalane z organizmu. Zalety żurawiny doceniła nawet Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznając ją za alternatywę dla antybiotyków w leczeniu zakażeń układu moczowego.

Najbardziej znanym sposobem dostarczania żurawiny organizmowi jest picie jej w postaci soku. Należy jednak zachować ostrożność, gdyż spożywanie żurawiny właśnie w tej formie może mieć efekty uboczne objawiające się zaburzeniami żołądkowo – jelitowymi. Rozwiązaniem może być stosowanie suplementu diety stworzonego z myślą o ciężarnych kobietach zagrożonych infekcjami układu moczowego - Prenatal UroCare. To pierwszy i jedyny tego typu preparat skierowany do kobiet w ciąży i karmiących na naszym rynku. Wykorzystany w nim unikalny wyciąg CranMax z całych owoców żurawiny ma skuteczność porównywalną do antybiotykoterapii. Skuteczność formuły została udowodniona w badaniach klinicznych.

Tak duża zawartość wyciągu z żurawiny to nie tylko pewny sposób na dostarczenie organizmowi równowartości aż 3 szklanek soku, co pozwala ochronić organizm przed infekcjami układu moczowego, ale i bardziej korzystne finansowo rozwiązanie równie ważne, udowodniono badaniami niskie ryzyko wystąpienia działań niepożądanych w przypadku przyjmowania żurawiny właśnie w postaci suplementu diety.

Wspomniany wyciąg z całych owoców żurawiny to wynik zastosowania nowoczesnej technologii BioShield, która pozwala w naturalny sposób chronić składniki owocu poprzez łączenie ich z błonnikiem. Takie „kapsułkowanie” chroni cenne związki aktywne obecne w owocach przed rozpadem już w żołądku, dzięki czemu docierają one do jelit, gdzie są znacznie lepiej przyswajane przez organizm.
Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także