Jesteś tutaj:

Prenatal UroCare – żurawina dla kobiet w ciąży i karmiących

Odwiedzanie łazienki co parę minut, planowanie każdego wyjścia z domu pod kątem dostępności toalet po drodze – to obrazki na stałe wpisane w codzienność kobiety w ciąży. Rozwijające się dziecko i stale powiększająca się macica, uciskając na pęcherz moczowy, zmusza młode mamy do nagminnego oddawania moczu.

Prenatal UroCare – żurawina dla kobiet w ciąży i karmiących
Odwiedzanie łazienki co parę minut, planowanie każdego wyjścia z domu pod kątem dostępności toalet po drodze – to obrazki na stałe wpisane w codzienność kobiety w ciąży. Rozwijające się dziecko i stale powiększająca się macica, uciskając na pęcherz moczowy, zmusza młode mamy do nagminnego oddawania moczu.

Tymczasem samo częste odwiedzanie toalety może być przyczyną dolegliwości ze strony układu moczowego. Korzystanie z toalet publicznych powiązane z niedokładną higieną intymną, ułatwia rozprzestrzenianie się szkodliwych drobnoustrojów. Dolegliwości dotykające drogi moczowe częściej dotyczą kobiet niż mężczyzn. Odpowiada za to specyficzna budowa anatomiczna kobiecego układu moczowego – krótka cewka moczowa, bliskość ujścia pochwy i odbytu, gdzie bytują liczne bakterie.

Okres ciąży dodatkowo sprzyja występowaniu tego typu dolegliwości . Zmiany hormonalne zachodzące w organizmie przyszłej mamy, powodują poszerzenie i przekrwienie dróg wyprowadzających mocz. Zaś spowolniony odpływ moczu i niecałkowite opróżnianie pęcherza sprzyjają namnażaniu się drobnoustrojów w drogach moczowych.

Problemy z drogami moczowymi w ciąży

Kobiety w ciąży borykają się najczęściej z przypadłościami nie dającymi objawów związanych z obecnościa bakterii w moczu. Skąd biorą się bakterie w moczu? Drogi moczowe są narażone na przenoszenie się tych samych bakterii, które w normalnych warunkach bytują w jelitach i okolicy ujścia pochwy. Przenoszone do cewki moczowej, zasiedlają nabłonek dróg moczowych i pęcherza. Wtargnięciu bakterii powoduje dolegliwości, którym towarzyszy częsta potrzeba oddawania moczu, ból i pieczenie. W okresie ciąży przyszłe mamy muszą przywiązywać szczególną uwagę do zapobiegania nawet błahym infekcjom. Tym bardziej, że w przekrwionym układzie moczowym zakażenie rozprzestrzenia się znacznie szybciej, niż u kobiet nie spodziewających się dziecka.

Bezpieczne rozwiązanie dla kobiet w ciąży

Przyszłe mamy dbając o zdrowy rozwój swojego dziecka, mogą sięgać jedynie po sprawdzone i bezpieczne metody. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie naturalnych składników, bogatych w substancje zbawienne dla funkcjonowania układu moczowego. Tradycyjnie wykorzystywanym środkiem moczowych pomocnym przy łagodzeniu dolegliwości ze strony układu moczowego jest żurawina. Owoce pozyskiwane z drobnych krzewów żurawiny wielkoowocowej, ze względu na swojej pochodzenie zwanej również amerykańską łagodzą objawy zakażenia układu moczowego i ograniczają rozwój bakterii. . Pod wpływem zawartych w niej proantocyjanów, najczęściej atakujące bakterie Escherichia coli zmieniają swój kształt. Tracąc wypustki umożliwiające przyczepiania się do nabłonka dróg moczowych, bakterie są łatwiej wydalane z moczem. W ten sposób pro antocyjanidyny wspomagają eliminację niekorzystnej flory bakteryjnej z układu moczowego oraz przyczyniają się do normalizacji wzrostu korzystnej mikroflory w obrębie układu moczowego.

Owoce żurawiny doskonale nadają się na soki, nalewki, jako dodatek do potraw. Biorąc pod uwagę niepewną ilość związków w przetworzonych owocach i ryzyko efektów ubocznych ze strony przewodu pokarmowego, rozsądniejszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po produkt standaryzowany na obecność konkretnej ilości korzystnych zwiążków Naprzeciw problemom kobiet w ciąży wychodzi Prenatal UroCare. Dopasowany do potrzeb przyszłych mam, zapewnia w dziennej porcji równowartość 3 szklanek soku z żurawiny. Stosowanie preparatu łagodzi dolegliwości w obrębie dróg moczowych, skraca okres występowania dolegliwości. Prenatal UroCare to skuteczne, korzystne finansowo rozwiązanie, by chronić drogi moczowe w okresie ciąży i karmienia piersią.

Wybierając Prenatal UroCare przyszłe mamy mogą mieć pewność, że dostarczają do organizmu odpowiednią ilość korzystnych związków. Zawarty w kapsułce ekstrakt z całych owoców żurawiny wielkoowocowej CranMax jest standaryzowany na zawartość 36 mg proantocyjanów (PAC). Co więcej, wyciąg CranMax ma własne badania kliniczne potwierdzające skuteczność w walce z dolegliwościami układu moczowego. W grupie kobiet z nawracającymi epizodami zakażenia układu moczowego, skuteczność preparatu jest porównywalna do zwyczajowo stosowanych kuracji i 2 razy lepsza w porównaniu ze standardowym ekstraktem z soku z żurawiny zawierającym 36mg PAC. Nie bez znaczenia zostaje również technika zastosowana do produkcji suplementu, która chroniąc związki przed rozpadem w żołądku, zapewnia wchłanianie substancji w jelitach.
Żurawina - naturalna profilaktyka i wspomaganie prawidłowego funkcjonowania układu moczowego.

W okresie ciąży przyszłe mamy i ich lekarze powinni kłaść nacisk na skuteczne zapobieganie infekcjom dróg moczowych. Decyzję o stosowaniu preparatu Prenatal UroCare może podjąć sama kobieta w ciąży - przy rutynowych badaniach, gdy w moczu pojawiają się nieliczne bakterie, jako profilaktyka lub uzupełnienie leczenia w poważniejszych przypadkach.Wyciąg z żurawiny, jako dobrze tolerowany przez organizm, może być stosowany przez dłuższy okres czasu. Co więcej, bakterie nie wytwarzają oporności na zawarte w nim związki. Dzięki temu nie maleje skuteczność stosowania preparatu z czasem. Prenatal UroCare jako preparat stworzony dla kobiet w ciąży i karmiących piersią posiada pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.

Okres ciąży wymaga szczególnej troski o funkcjonowanie układu moczowego. Nawet pierwsze niepokojące objawy ze strony dróg moczowych nie powinny być lekceważone. Aby zabezpieczyć się przed tego typu nieprzyjemnymi niespodziankami przyszłe mamy powinny dbać o dokładną higienę intymną. Mimo potrzeby częstego oddawania moczu, kobiety w ciąży nie mogą zapominać o spożywaniu sporej ilości płynów. Warto wyrobić sobie nawyk sięgania po wodę nie tylko wtedy, gdy czuje się pragnienie. Zwiększając produkcję moczu, przyspieszy się wypłukiwanie drobnoustrojów z dróg moczowych.
Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także